KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Kleepsuatlas”
Uus raamat: “Kleepsuatlas” (18 juuli 2013)


“Kleepsuatlas. Maailm, loomad, kosmos ja dinosaurused”


(Varrak)

Selles rohkete kleepsudega atlases on neli teemat, mis aitavad lapsel avastada ja tundma õppida maailma meie ümber. Saad teada, missugused loomad siin elavad ja kuidas neid liigitatakse. Siit loed Maa maastikest ning mandritest ja maailmajagudest, ning ka sellest, kuidas nägi Maa välja sel ajal, kui seda asustasid ürgsed roomajad, teiste seas ka dinosaurused. Raamatus tutvustatakse ka kosmost, ja seda, kuidas teda uuritakse. Põnevad faktid, fotod, joonised ja neli suurt poster-seinakaarti rohkem kui 1000 kleepsuga muudavad uute teadmiste omandamise ja kinnistamise hõlpsamaks ning õppimise köitvaks. Sobib vanusele alates 7. eluaastast.


Taas kord üks igati vahva ja hariv raamat pere pisematele. Tore on vaadata raamatuid, mis näevad esinduslikud ja ilusad välja ning pakuvad midagi nii silmadele kui ka hingele. Paljud lasteraamatud üllatavad oma vahvate lahenduste ja ideedega –siin on kokku pandud ülisuured poster-seinakaardid, kleepsud ja raamatud. Tegevusse on haaratud mitmed meeled – saab lugeda, vahvaid postreid uurida ja neid seinale riputada ning kleepsutada – mida veel tahta! Raamatu on suurepäraselt illustreerinud Garry Fleming ja Sonia Dixon.

Kleepsuatlasel on 4 osa.
Esimene osa tutvustab lugejale Maad (mägesid, vulkaane, jõgesid, järvi, ookeane, kõrbeid), räägitakse keskkonnaprobleemidest ja lugeja saab tuttavaks ka erinevate mandritega. Ka üks poster on just erinevatest mandritest, kuhu saab kleepsutada riigilippe ja lihtsalt vahvaid looduspilte.

Teine osa on loomadest – roomajad, kahepaiksed, selgrootud ja seejärel tehakse juttu loomadest erinevatel mandritel. Teine poster on erinevatel mandritel olevatest loomadest ning kleepsutada saab vahvaid loomapilte.

Kolmas osa räägib kosmosest, maailmaruumist. Lugejale tehakse selgeks, mis on universum, päike, tähed ja galaktika, päikesesüsteem. Räägitakse erinevatest planeetidest. Kolmas poster on kosmoseposter ja kleepsutada on võimalik nii planeete, kosmonaudi riideid kui ka väikesi kosmosepilte.

Neljas osa on dinosaurustest. Lugeja saab tuttavaks nende arenguga erinevatel ajastutel ning levikuga erinevatel mandritel. Kaasas on poster dinosaurustest ja sellele saab kleepsutada vahvaid dinosauruste pilte.

Lahe ja nutika lahendusega raamat on suvise vihmase ilma korral mõnus seltsiline, millega aega veeta.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad