KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Petra lood”
Uus raamat: “Petra lood” (29 juuli 2013)

Kristiina Kass

“Petra lood”


(Tänapäev)

Lasteaialaps Petra teeb kõike seda, mida temavanused lapsed ikka teevad: käib kelgutamas, ujumas, poes, mängib ja meisterdab ning esitab väga palju küsimusi kogu maailma kohta. Aga kuidagi kipub ikka nii juhtuma, et kõik ei lähe päris plaanitult, kas siis tema enda või vanemate meelest. Nii et kui Petra tahab arbuusimahla teha, emaga odavale väljamüügile minna, paugutamist kartvaid koeri aidata või oma toa kunstipäraselt üle värvida, siis saab ikka natuke nalja ka.
Kristiina Kass (snd 1970) on avaldanud raamatud „Kasper ja viis tarka kassi”, „Käru-Kaarel”, „Samueli võlupadi”, „Peeter ja mina”, „Nõianeiu Nöbinina”, „Õpetaja Kusti kummitab” ning „Unelinnu pesa”. „Petra lugude” esimene trükk ilmus 2008, praeguses trükis on kuus uut lugu ja rida uusi pilte.


Kristiina Kass on kirjutanud ühe vahva lasteraamatu, mil nimeks “Petra lood”. Raamatu esimene trükk ilmus viis aastat tagasi, kuid selle aja jooksul on lisandunud kuus uut lugu ja uusi pilte. Tuleb tunnistada, et kõik Kristiina Kassi lasteraamatud on ülimalt toredad, mistõttu tasub neid ikka ja jälle lugeda.

Nii nagu kirjastuse Tänapäev kodulehel olevas raamatututvustuses kirjutatakse, siis Petra on lasteaialaps, kes teeb kõike seda, mida temavanused lapsed ikka teevad. Petra on üks väga vahva tüdruk, sest tema ja tema vanemate tegemistes saab alati palju nalja.

Raamatust saab lugeda, kuidas Petra isaga kelgutamas käib ja mis juhtub, kui isa endale õigeid kelgutamisriideid selga ei pane. Aastavahetuse paugutamise ajal aitab Petra väikest ja hirmunud koerakest ning lubab ka tulevikus kõiki koerakesi aidata. Mis juhtub, kui hommikuse kiire ajal tegutseb Petraga ema asemel isa? Arvata võib, et sellest üks suuremat sorti segadus sünnib. Saame teada, kuidas Petra ja isa tooreid kanamune värvivad ja mida Petra nendega hiljem ette võtab. Petra teeb ka arbuusimahla ja ajab terve köögi täis kleepuvat arbuusi.
Naljakas lugu on sellest, kuidas lasteaias fotograaf käib ja mis sellest välja tuleb – taas kord üks üsnagi suur segadus. Lisaks saame teada, kuidas Petra isaga poes käib, kui kaasa on võetud ostunimekiri, mille ema on ette lugenud, kuid Petra kirja pannud. Kusjuures Petra ei ole veel väga hea kirjutaja...
Petra käib isaga varahommikul ujulas, üritab korraldada kirbutsirkust, käib vanemate ning mängukoer Pontuga järve ääres rannas; ta on kaasas isaga ka siis, kui isa verd läheb andma. Väga lõbus lugu on sellest, kuidas Petra munaga pead peseb, sest see pidi juustele hea olema. Nalja saab, kui Petra isaga oma tuba värvib ning nad koos seenel käivad, puravikke otsimas. Päris raamatu lõpus saame teada, kuidas Petra endale punased juuksed saab.

Lugusid on selles raamatus väga palju ning lugemist jätkub päris mitmeks heaks päevaks. Ja mis veel tahta, kui suveseltsiliseks on üks lõbus lasteraamat ning selline vahva tegelane nagu Petra.

Tekst: Marko Tiidelepp
« Eelmised nädalad