KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Disney Lennukid. Filmiraamat”
Uus raamat: “Disney Lennukid. Filmiraamat” (22 september 2013)

“Disney Lennukid. Filmiraamat”


(Egmont Estonia)

Dusty on väike linna külvilennuk, kellel on suur unistus - võita lennuvõistlus Lend ümber maailma! Aga Dustyl on ka suur saladus: ta kardab nimelt väga KÕRGUST. Kaasvõistlejad püüavad tema nõrkust ära kasutada, kuid Dustyl läheb iga etapiga aina paremini ning ta võidab teel finiši poole fänne üle kogu maailma! Kui tahad teada, kas väike Dusty suudab oma unistuse täita, loe kindlasti seda filmiraamatut!

Alles see oli, kui kinodesse jõudis Disney suurepärane animatsioon “Autod”. Ei möödunud palju aega, kui “Autodest” sai tõeline hitt – lisaks filmile tulid välja raamatud, arvutimängud, mänguasjad, mängukaardid ja lauamängud.

Ja nüüd siis uus film, mis 20. septembril ka meie kinodesse jõudis ehk “Lennukid”! Täpselt sama vahva film ja raamat nagu “Autod". Isegi tegelaste hulgas on autosid.

Peategelane Dusty on väikelinna külvilennuk, kes tahaks kaasa lüüa suurel lennuvõistlusel “Lend ümber maailma”. Dustyl on tõsine probleem – ta kardab kõrgust. Õnneks on tal palju toredaid abilisi, kes aitavad tal oma unistust täide viia: tsisternauto Klõmm, kes on Dusty parim sõber ja tema treener (kuigi ühel autol on maa pealt üsna keeruline lennukit õhuavarustes treenida), mehaanik Dottie ja sõjalennuk Kipper. Kõik nad usuvad ja loodavad, et Dusty võib võistlustel edukas olla.

Suur on paljude üllatus, kui Dusty suure lennuvõistluse eelvõistluselt edasi pääseb. Pärast seda treenib Dusty veelgi innukamalt ja enne suurt võistlust saab ta sõbraks Mehhiko tšempioni, lennukiga El Chupacabra, kes on lisaks veel laulja, teletäht ja kirjanik! El Chupacabra sõbruneb enne võistlust veel ka Kanada meistri Rochelle’iga. Paljude arvates on võistluse soosik aga Ripslinger.

Võistlus algab – esimene etapp viib lennukid New Yorgist Islandile, kuid sinna jõudmiseks tuleb ületada Atlandi ookean, võistelda rahes ja lumetormis. Kuna Dusty kõrgust kardab, jääb ta lumetormi kätte ning jõuab Islandile kõige viimasena,

Teine etapp viib lennukid Saksamaale. Teel sinna satub üks võistleja hätta ja Dusty tõttab teda abistama, ja jääb taas kord viimaseks.
Saksamaal saab Dusty sõbraks ühe vahva tegelasega –Saksa fänni Franziga. Franz on uje auto, kes suudab moondada ennast lennukiks ja siis saab temast uhke lendur Von Fliegenhosen. Just tema on see, kes õpetab, et kui Dusty tahab kiirem olla, siis tuleb küljest võtta külvamiseks mõeldud torud ja paagid. Nii muutub Dusty palju kiiremaks – kolmandal etapil Indias tõuseb ta viimaselt kohalt juba kaheksandaks ja saab endale palju uusi fänne.

Neljas etapp toimub Himaalajas ja viies Nepaalis, kus Dusty tunnelis väga keerulisse olukorda satub – põhjuseks Ripslingeri riugas. Kuues etapp viib võistlejad Hiinasse, pärast seda lennatakse üle Vaikse ookeani Havaile ja sealt edasi Mehhikosse.
Kuidas Dustyl Mehhikos läheb ja kuidas võistlus lõpeb, peate juba ise lugema.

“Lennukid” on õpetlik ja vahva lugu sellest, kuidas oma unistusest kinni hoida ja kui tähtis on tahtejõud, sõprade usk ja toetus. Kõike seda Dusty kogeb ning väikesest külvilennukist saab tõeline sportlennukite staar. Õnneks ei muutu Dusty uhkeks, vaid on ikka seesama Dusty, kes on lahke oma sõprade vastu, kuid aitab ka teisi.

“Lennukite” tegelaskujud on kõik igati eredad. Tore on näha lennukeid omavahel suhtlemas ja võistlemas. Usun, et “Lennukid” on kindlasti meeltmööda kõikidele väikestele poistele, kuid kindlasti sobib raamat lugemiseks ja film vaatamiseks ka tüdrukutele.

Head lugemist ja head lendamist!

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad