KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Disney Lennukid. Põhjalik tutvustus”
Uus raamat: “Disney Lennukid. Põhjalik tutvustus” (23 september 2013)


“Disney Lennukid. Põhjalik tutvustus”


(Egmont Estonia)

Tee tutvust Keerisristi linnakeses elava Dusty ja tema sõpradega ning rända maailma eri osadesse, et kohtuda õhuralli kõrgelennuliste kangelastega. Tutvu kõikide lennuvõistluse osalejatega, kohtadega kuhu Lend ümber maailma viib ja milliseid nõuandeid ja vigureid Dusty peab järgima, et tulla võistluse võitjaks!


Kas peaks lugema “Lennukite” filmiraamatut enne, kui minna kinno või hoopis pärast seda, kui kinos käidud? Igaüks peab ise otsustama.

“Põhjalik tutvustus” on tõepoolest põhjalik ning lugeja saab tuttavaks kõikide “Lennukite” peategelaste, tegevuspaikade, võistluste, võistluspaikade ja kõige muuga olulisega.

Esimesena saame tuttavaks Dustyga, seejärel Keerisristiga ehk kohaga, kus Dusty külvitöid teeb. Räägitakse igapäevastest külvitöödest ja sellest, kuidas seda tööd tehakse.

Seejärel tutvustakse tsisternauto Klõmmi, mehaanik Dottiet, sõjalennuk Kipperit (eraldi on peatükk Kipperi nõuannetest ja viguritest), puksiir Sädet – kõik Dusty head sõbrad ja abimehed.
Siis minnakse juba võistluste juurde: mis eelvõistlus ja suurvõistlus “Lend ümber maailma”. Lugeja saab pikemalt tuttavaks kõikide võistlejatega – Ripslinger, Buldog, Ishani, El Chupacabra, Ned, Zed jt. Tutvustatakse ka USA mereväe lennukikandjat U.S.S. Dwight D. Flysenhowerit ja Dustyle appi tulnud mereväelennukeid Bravot ja Echot.
Räägitakse, kuidas Dustyst superstaar saab ja mida sõbrad temast arvavad.

Raamatus on palju pilte ja mõned joonised. Kõik on igati värvikirev ja tekst on noorele lugejale lihtne lugeda. On palju fakte ning mõned toredad mängud ja võistlused.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad