KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Poisid Mustalt Hobuselt”
Uus raamat: “Poisid Mustalt Hobuselt” (2 oktoober 2013)

Reeli Reinaus

“Poisid Mustalt Hobuselt”


(Tänapäev)

Piraadilaeval Must Hobune vangis olevad neli poissi otsustavad lõpetada oma vangistaja, julma ja salapärase piraadi Finn Garrethi hirmuvalitsuse. Põgenedes varastavad nad Garrethi aardekambri võtme, mille needus neid elus saatma jääb. Et sellest alatiseks vabaneda, tuleb neil aastaid hiljem ette võtta ohtlik retk, et aardekamber uuesti avada. Kuid selleks peavad nad julgema vaadata silma oma hirmudele ja minevikupainajatele.
„Poisid Mustalt Hobuselt” on seiklusliku raamatutriloogia teine osa, järg raamatule „Nõidkapteni needus” (Tänapäev, 2010).Tundub nagu lugesin alles hiljuti Reeli Reinausi raamatutriloogia esimest osa “Nõidkapteni needus”, kuid tegelikult on sellest möödas juba kolm aastat. Tähendab, et esimene osa oli piisavalt põnev, et meelde jääda. Nii oli vahva leida järg esimesele osale ja saada teada, mis edasi juhtub.

Lugemist ei pea kahetsema, sest piraadilugu jätkub täpselt sama põnevalt nagu triloogia esimene osa. Peategelasteks on neli poissi, kes üritavad pääseda kurikuulsa Finn Garrethi piraadilaevalt “Must Hobune”. See ei taha neil aga kuidagi õnnestuda.
Loo arenedes saab lugeja teada ka seda, kes tema laeval õigupoolest pealikule abiks on.

Selleks, et laevalt pääseda, peavad neli poissi välja mõtlema hulljulge plaani ja vastu astuma nii Finn Garrethile kui ka tema meeskonnale. Seiklus viib neid välja lausa aardesaarele ja -kambrisse –, aga kurjakuulutav saatus järgneb neile kõikjale.

Paralleelselt selle looga jutustab autor sellest, mis neist poistest on tulevikus saanud. Rodrigo Fernandez on nüüd samuti kurikuulus ja võitmatu piraadipealik, kellele kuulub piraadilaev “Atlantis”. Tedagi kahtlustatakse selles, et ta on nõidadega mestis. Lee Morgan on piraadipealik, kellele kuulub laev “Neptunus”. Jack Robinson on maadeuurija, kes seilab merd. Vaid Tom Goodwin näib olevat kaduma läinud, kuid ka tema on siiski selles loos mängus.

Needus, mis nelja noort meest tabas pärast seda, kui nad Finn Garrethi alistasid, on neile järgnenud. Nüüd on käes aeg, kui peategelased peavad uuesti kokku saama, et oma saatust muuta.
Seekordses osas tulevad mängu zombid, õigupoolest lausa zombide hordid, keda juhib üks kummaline preester, isa Rafael, kes tegelikult on Luther Drake – mees, kes mängib kurjakuulutavat rolli ka nelja peategelase elus.

Kuid põnevaid seiklusi on triloogia teises osas veel: mängus on Lee Morgan ja Tom Goodwini lapsed, oluline roll on täita Jack Robinsoni naisel Rachelil ja tema ennustustel, tähtsat rolli etendavad pootsman Franco Sanchez, pootsman Munk ja üks põnev noormees, kel nimeks Joshua – näib, et ka tema oskab nõiduda. Kes see Joshua täpselt on, seda peate juba raamatust ise lugema.

Tegelasi on palju, kuid kõik on nad omavahel seotud ja mängivad üksteise suhtes tähtsat rolli. Vaatamata sellele, et sü˛eeliine on mitu, on seda seiklusjuttu lihtne jälgida – kõik on mõistetav, kuid ikkagi väga põnev.

Vaatamata sellele, et tegemist on piraadilooga, ei ole verd ja vägivalda palju, kuigi lahingud piraatide ja zombide vahel on üsnagi vihased ning verised. Siiski kirjeldab autor ka vägivaldsemaid stseene vaoshoitult, sest tegemist on ju eelkõige noortele suunatud looga.

Kindel on see, raamatutriloogia teine osa lõpeb väga põneval kohal. Loodan, et kolmandat osa ei tule kolm aastat oodata!

Marko Tiidelepp
« Eelmised nädalad