KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Regio Lotte atlas”
Uus raamat: “Regio Lotte atlas” (4 august 2014)

“Regio Lotte atlas”


(Regio)

Lotte atlas on leiutatud spetsiaalselt laste jaoks! Kaartide selge kujutusviis, lastepärased leppemärgid ning illustratsioonid teevad Lotte atlase lugemise väga lihtsaks. Kaardiobjektide valikus on pearõhk sellel, mis lastele kõige huvipakkuvam – teemapargid, seikluspargid, mänguväljakud ja -toad, huvitavad muuseumid, matkarajad jmt. Atlases on ka viie linna plaanid: Tallinn, Riia, Vilnius, Helsingi ja Peterburi ning lisaks Euroopa üldkaart.
Lisaks kaartidele on atlases muudki põnevat! Atlas algab õpetusega, mis on kaart ja kuidas seda kasutada, antakse infot riikide ja soovituslike reisimarsruutide kohta ning nagu igas korralikus atlases, on siingi kohanimede indeks. Et väike reisihuviline saaks ka naaberriikkides hakkama, siis on atlases väike sõnastik põhiliste käibefraaside kohta (tere, head aega, jäätis jne) eesti, setu, vene, läti, leedu ja soome keeles.
NB! Atlasega on võimalik sõita ka Eestist kaugemale, selle kaardiala hõlmab Eesti, Läti, Leedu, Lõuna-Soome ning Peterburi ja Kaliningradi ümbruse.
Lotte atlas on parim sõber pikkadel autosõitudel – siit leiad lugusid Lottest, mänge, nuputamisülesandeid, näpuharjutusi, joonistamist, värvimist ja muud huvitavat.


Regio suudab ikka ja jälle üllatada, sest avaldatakse vahvaid seinakaarte, kaardiraamatuid, raamatuid ja lauamänge. Ka “Lotte atlas” on lastele mõeldud, mis neis kindlasti reisimise ja kaartide vastu huvi tekitab.

Juba esikaanel on kirjas, et see on maailma parim lasteatlas, mis leiutatud spetsiaalselt lastele. Lisaks saab esikaanelt teada, et sees on piltidega kaardid, kus on lugemist, põnevaid fakte, värvimist ja mõistatamist – seega igati vahva kaaslane reisile.

“Lotte atlas” tutvustab Eestit, Lätit, Leedut ja Lõuna-Soomet ning Peterburi ja Kaliningradi ümbrust ning see on tehtud mõõtkavas 1 cm – 3 km.

Lotte juhatab atlase sisse, millele järgneb leppemärkide seletus, et lastel oleks atlast lihtsam mõista. Tehakse juttu sellest, mis on kaart ja kuidas neid tehakse. Räägitakse kompassist ja kuidas selle abil orienteeruda. Euroopa kaardil on ka Euroopa riikide lipud – neid võib meelde jätta ja hiljem kontrollida, kui palju meelde jäi.
Järgneb Baltimaade kaart ja Balti riikide lühitutvustused; pärast seda on veel eraldi Eesti, Läti ja Leedu maakaardid.

Seejärel on võimalik harrastada veidi keeleõpet. Tähtsatele sõnadele eesti keeles on toodud vasted setu, soome, läti, leedu ja vene keeles. Reisil olles on ju vahva mõned sõnad kohalikus keeles ütelda!

Atlases on mitmel leheküljel marsruudid, mis tutvustavad erinevate linnade vahemaid – näiteks Tallinnast Narva 212 km, Tallinnast Tartusse 185 km, Riiast Pärnu 181 km, Riiast Vilniusse 289 km jne.


Kaardid on vahvad, lastesõbralikud piltidega maakaardid. Välja on toodud palju vaatamisväärsusi nagu kirikud, linnused, muuseumid, kloostrid, lossid, katedraalid, põnevad talud, linnuvaatlustornid, linnamäed, tuulikud, ülikoolid. On ka meelelahutust nagu lõbustuspargid, seikluspargid, veepargid, minizood jne. Kaartidele on joonistatud ka loomi, linde, kalasid, taimi, suuri kivisid…

Atlasest leiame loomulikult ka vahva Lottemaa kaardi, kust saame teada, kus asub lepatriinu Uku ausammas, skulptuuride aed, Oskari kuur, Giovanni maja, Lotte maja jne. Lisaks on veel paar Lotte lugu: “Lugu kaelkirjak Romanist” ja “Lotte esimene rännak”.

Reisiinfot on teistestki põnevatest kohtadest, mida tasuks külastada. Näiteks on võimalik tuttavaks saada Gauja rahvuspargiga ja Karumsi maailmaga.

Võimalik on kirja panna muljeid isiklikest reisidest, värvida pilte ning lahendada mõistatusi.

“Regio Lotte atlas” on tõepoolest mõnus kaaslane reisile, kuid see sobib hästi ka koduseks kasutamiseks ja õppimiseks.

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad