KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: „Suur viktoriin suurtele ja väikestele“
Uus raamat: „Suur viktoriin suurtele ja väikestele“ (24 september 2014)

„Suur viktoriin suurtele ja väikestele“

/620 küsimust ja vastust üksi ja mitmekesi mängimiseks/


(Varrak)

Arendav ja meelelahutuslik küsimuste-vastuste raamat, milles on lastele ja vanematele 620 küsimust üksi ja mitmekesi mängimiseks. Küsimused on üles ehitatud nii, et oleks huvitav mängida nii eri vanuses lastel kui ka lastel koos täiskasvanutega. Mängu võidab see, kes jõuab esimesena punktiskaala ülemisele astmele. Raamatus on käsitletud kümmekond teemat: ajalugu; loomad; taimed; inimkeha; maailm; teadus ja leiutised; kultuur, sport ja meelelahutus.
Väiksemad saavad küsimusi valida kahe taseme vahel: 4–6-aastastele või 7–8-aastastele, täiskasvanutele on eraldi küsimused. Lisatud on väike küsimuste loosiratas, punktiskaalade näidikud ja õiget vastust näitav võluluup.


See on nüüd küll üks vahva lasteraamat. Tegelikult on see ju lausa mäng ja ka viktoriin! Raamat on igati uhke välimusega ning sisugi on väga-väga põnev ja huvitav.

Raamat algab selgitusega, kuidas seda viktoriini läbi viia. Esikaanel on väike nooleke, mida on võimalik keerutada ning punktiskaala, millel on võimalik samuti liikuda. Lisaks on raamatu küljes võluluup, mille abil on võimalik vastuseid kontrollida. Mängureeglitest saab lugeda, et siin on küsimusi 5–6-aastastele ning 7–8-aastastele, kuid iga lehekülje all servas on küsimus suurtele: emadele, isadele, vanaemadele, vanaisadele. Tore, et kaasa võib lüüa terve pere!

Ja las viktoriin alata!

Esimene osa on loomadest. Väikestelt küsitakse, mis värvi on kaelkirjaku keel ja kellele kuuluvad pildil olevad sarved; suurtelt aga, kes on pildil ainus raipesööja lind. Loomade kohta on küsimusi mitmel leheküljel; lisaks on paarisleheküljed küsimusi-vastuseid dinosaurustest, Aasia džunglist (mis on panda lemmikroog, kuidas võrkpüüton saaklooma tapab, kas tiiger oskab ujuda), Lõunamerest (mitu kiirt on enamikul meritähtedel, kus elab klounkala).

Seejärel jõuame teise valdkonnani – taimed. Näiteks küsitakse, mis taimest tehakse jahu ja mis lill on pildil; paarislehekülg on aiast.

Kolmandaks valdkonnaks on inimkeha: millised vererakud võitlevad pisikutega, kui palju aega oma elust oled sa maganud, kui oled üheksa-aastane. Paarislehekülgedel on lähema vaatluse all haigla.

Järgneb uus teema – maailm. Läheme põnevale reisile maakera erinevatesse paikadesse. Paariskülgedel on suuremad ülevaated Peruu turust ja Hiina uusaastast.

Maailmale järgneb teadus ja leiutised. Kas te teate, millega vaadeldakse tähti või kui palju on 24 miinus 12? Paariskülgedel on teemadeks Kuu peal ja ehitusplatsil.

Kuues valdkond on ajalugu. Kuidas nimetatakse vaaraode kirstu ja Egiptuse kuningaid, mis nime kandis keiser Karl Suure mõõk? Paarisleheküljed on pühendatud kindluse ründamisele; ollakse piraadilaeval ning indiaani laagris.

Viimane valdkond on sport ja meelelahutus. Mis värvi saad, kui segad kokku sinise ja kollase, mis ametit pidas kuulus koomiksitegelane Tintin, kes kasvas maismaaloomade keskel – Mowgli või Pipi? Kaks lehekülge on pühendatud jalgpallile.

Usun, et 620 küsimust on igati piisav kogus, et hakata huvi tundma, mis see viktoriin on, kuidas seda mängitakse ning omandada ka palju uusi, huvitavaid ja vajalike teadmisi.

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad