KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Kadri Kivipõld ja Kaire Paavel "Meisterdades meistriks"
Kadri Kivipõld ja Kaire Paavel "Meisterdades meistriks" (16 märts 2015)

Kadri Kivipõld, Kaire Paavel

“Meisterdades meistriks”

(Koolibri)

Raamatu autorid on aastaid töötanud lasteaialastega ning neid ühendab huvi käsitöö vastu. Viimastel aastatel on nad juhendanud koolieelikute meisterdusringi, millest kasvaski välja soov jagada oma teadmiste- ja oskustepagasit.
Kõik raamatus esitatud tööd on lastega tunnis läbi tehtud ja läbinud seega praktikaproovi. Raamatust leiab põnevat tegutsemist nii poistele kui ka tüdrukutele. Õpitakse valmistama praktilise otstarbega ja iluasju. Olulisel kohal on materjalide kättesaadavus ja väike kulukus. Meisterdamiseks on kasutatud taaskasutusena kogutut, looduslikke materjale ja poekaupa (näiteks voolimismasse, tekstiili, helmeid jne). Tööd sobivad sõltuvalt raskusastmest 4–12-aastastele lastele.

See on üks igati vahva raamat, mis sobilik nii lastele kui ka nende vanematele. Raamatu juhiste (lühikesed tekstid ja näpunäited ning palju pilte) abil on võimalik meisterdada 49 vahvat vigurit.

Raamatu autorid kinnitavad, et nad on aastaid töötanud lasteaialastega ning neid ühendab huvi käsitöö vastu. Viimastel aastatel on nad juhendanud koolieelikute meisterdusringi. Raamatu sissejuhatuses selgitavad raamatu autorid, mis on selle raamatu eesmärk, kellele see raamat mõeldud on.

Kuid, asume meisterdama!

Kui sul on olemas savipott, guaššvärvid, salvrätid, svammitükk, grillitikk, käärid, vesi, pintsel ja PVA-liim, siis on sul võimalik meisterdada üks igati vahva lillepott ning munatops. Kui sul on olemas soome pappi, veinipudeli korke, nuga, pintsel ja PVA-liimi, siis saad meisterdada praktilise kuumaaluse. Kui sul on olemas või hangid endale riideriba, kartongi, suled, paelad, nahatükid, käärid, klammerdaja, pintsel ja PVA-liim, siis võib sul õige varsti olla uus ja põnev indiaani peaehe. Aga, pildiraam, voolimissavi, linane riie, loomakujukesed, plastmassist toru, käärid, pintsel ja PVA-liim? On olemas? Sel juhul saad meisterdada igati vahva fossiili.

Ja neid meisterdusi on selles raamatus palju! 49 erinevat asja! Kuulirada, lauamäng, seinapildid, pliiatsitopsid, pudelivaas, nõelanina, pusle, kellukesed. On ju põnev! Või hoopis isetehtud helkur, korgiuss, väike jõulupuu, päkapikk, hoiupõrsas, mobiilikott jne jne.

Nagu sellest loetelust näha, siis on siin väga palju põnevaid ja erinevaid asju. Neid võib meisterada nii endale kui ka sõpradele kingituseks või näiteks isegi jõuluvana kingikotti. Ise tehtud asi on ju ikka ja alati see kõige lahedam asi.

Seega, kõik meisterdama!

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad