KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: "Minu väike päkapikuraamat"
Uus raamat: "Minu väike päkapikuraamat" (9 november 2015)

“Minu väike päkapikuraamat”

(Varrak)

 

Varsti on jõulud käes ja päkapikkudel käed-jalad tööd täis. Oh seda siginat ja saginat! Nad küpsetavad ja meisterdavad, koovad ja õmblevad. Ainult üks tembutab – see on triibulise päkapikumütsiga Siim. Vaata, kas leiad ta üles!

 

See on üks hiiglama vahva pappraamat pere väiksematele lugejatele. Jõulude lähenedes on ju ilmatuma vahva lugeda päkapikkudest ja nende töödest ning tegemistest.

Lugu algab sellest, et päkapikud toimetavad usinasti köögis. Nad teevad süüa, vahustavad mune, valmistavad piparkooke, rullivad tainast, panevad piparkooke ahju, pesevad ja kuivatavad nõusid. Raamatus on ka üks veidi krutskeid täis päkapikk, kel nimeks Siim. Teda on võimalik nendelt vahvatelt piltidelt otsida, kuhu ta on ennast peitnud ja milliseid vempe teeb? Siim pole siiski ainus päkapikk, keda otsida, sest üles tuleks leida veel ka Paul, Liina, Olle, Nils, Kalle ja Mikk. Raamatu tagakaanelt on näha, millised nad välja näevad.

Teisel pildil on hakanud lund sadama ning päkapikud on läinud õue. Nüüd on võimalus kelgutada, uisutada, suusatada, mängida jäähokit, püüda jääaugust kala, ehitada lumememme, teha lumeinglit, sõita põhjapõdraga, mängida lumesõda. Kaasa löövad ka mitmed loomad ja linnud: koer, kassid, hiired, kana, varblased, orav, vares jt. Üleannetu Siim on ka sellel pildil krutskeid tegemas.

Kolmandal pildil on päkapikud ja nende vahvad sõbrad läinud jõululaadale, kus on võimalik osta küünlaid, pannkooke, maiustusi, jõuluvorste, piparkooke, jõuluehteid jm. On võimalik kuulata jõulumuusikat, sõita karussellil, nautida ilusat ja suurt jõulukuuske. Kus on Siim? Peate ise ta üles otsima, kuid ta on ikka väga hästi ennast ära peitnud.

Neljandal pildil on päkapikud ja nende sõbrad toas tagasi. Jõulud lähenevad kiiresti ja päkapikud on hakanud valmistama jõulukingitusi. Päkapikud teevad puidust mänguasju, koovad kindaid ja käpikuid, õmblevad nukuriideid ja pakivad kingitused kauni jõulupaberi sisse. Siim lööb ka kaasa, kuid tema on teinud üsna kummalise jõulupaki!

Viiendal pildil on päkapikud läinud metsa, et anda jõulukinke ka loomadele. Kingitused saavad põdrad, karu, rebane, jänesed, öökullid, oravad, hiired, linnud, sillid jt. Kohal on ka küünaldesäras jõulukuusk ning linnud laulavad ilusaid laule. Ka Siim on metsaloomadele külla läinud ja vembutab ning tembutab taas.

Kuues ja viimane pilt. Jõululaupäev on käes ja päkapikud on toas. Neil on uhke ja ilus jõulukuusk, jagatakse kingitusi, istutakse kamina ees, lauldakse ja tehakse muusikat, mängitakse ja loetakse vahvaid raamatuid. Lugege kokku mitu päkapikku toas on? Mina sain kokku 27! Kes piilub akna taga? Ja kuhu on peitnud ennast Siim?

“Minu väike päkapikuraamat” on vahva ja ilus raamat, mille abiga on väiksel lugejal võimalik õppida tähele panama, otsima konkreetset tegelast, jutustama, mida nad piltidel näevad, mida päkapikud teevad. Pildid on vahvad, värviküllased ja ilusad.

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad