KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Mauri Kunnas "Lõbus loomaraamat"
Uus raamat: Mauri Kunnas "Lõbus loomaraamat" (27 märts 2016)


Mauri Kunnas

“Lõbus loomaraamat”

(Sinisukk)

 

Mauri Kunnase toredate illustratsioonidega raamat tutvustab lapsele erinevaid loomi, keda võib kohata nii taluõuel kui ka metsikus looduses. Koos saadakse muu hulgas teada, kellest põlvnevad koerad, mis on sigade meelistegevus, millist häält teevad hobused ja keda söövad maod. Peale selle on iga looma juurde lisatud ka lõbus ütlus, mis on just selle olendiga seotud: „Kui kass on läinud, siis on hiirtel pidu.“

 

See on taaskord üks väga vahva ja lahe lasteraamat, mis pärit Soome lastekirjaniku Mauri Kunnase sulest. Mauri Kunnase lahedaid lasteraamatuid on eesti keeles ilmunud üsna mitmeid ja need kõik on muhedad, mõnusad ja väga vahvate piltidega! Nii ka seekord!

See raamat peaks sobima kõige paremini pere väiksematele raamatu- ja loomasõpradele, kuid tegelikult võivad seda muhedat raamatut lugeda kõik.

Mauri Kunnas jutustab meile seekord erinevatest loomadest ja tutvustab ka oma raamatute tegelasi.

Mauri Kunnas alustab koerast. Ta vastab küsimustele: kes ja milline ning lisab ka ühe vahva ütluse: “Hea koer on maja lukk”. Seejärel saame tuttavaks Koeramäe pere pesamuna Koeramäe Martaga, kes toimetab näiteks raamatus “Koeramäe talus”.

Koerale järgneb kass. Saame lugeda, kes on kass ja milline ta on. Ma usun, et olete kuulnud ka ütlust: “Kassil on üheksa elu”. Tegelastest on selles raamatus Robin Hood, kes on Mauri Kunnase raamatus kass!

Kolmas loom on merisiga. Mauri Kunnasel on tegelaskuju Merisiga Masa, kes on ju Härra Sarviste abivalmis lemmikloom.

Kuna Härra Sarvistest oli juttu, siis on järgmiseks loomaks kits! Kas olete kuulnud ütlust: “Kits kärneriks”? Käpala kuulsaim kuutõbine on Härra Sarviste, kes ongi ju kits.

Loomi on raamatus veel: siga ja Pikk John Silver, kes on raamatu “Aarete saar” kokk ja mereröövel, lehm ja Maasik, kes toimetab raamatus “Viikingid tulevad”.

Raamatust leiate veel hobuse, kana, hire, ämbliku ja mao.

Selline vahva ja lõbus raamat, mitte küll väga paks, aga selline paras lugemine. Ja loomulikult, lisaks lahedatele tekstidele ka super-suurepärased Mauri Kunnase illustratsioonid!

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad