KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Ana Galan ''Mondrago - iseäralik draakon. Ahvileivapuu''
Uus raamat: Ana Galan ''Mondrago - iseäralik draakon. Ahvileivapuu'' (2 aprill 2016)


Ana Galan

illustratsioonid Pablo Pino

“Mondrago - iseäralik draakon. Ahvileivapuu”

(Helios)

 

Mondrago on iseäralik draakon, kes ei suuda lennata ja on püsimatu, koperdab pidevalt ja purskab aevastades ninast tuld. Sellest hoolimata on ta lõbus seikleja ja ega jäta oma peremeest ja parimat sõpra Calet kunagi hätta. Cale ja tema sõprade Vibu, Casi ja Mayo lood on põnevad ja lustlikud, nende abil tutvud teistsuguse maailmaga: fantastilise, seiklusterohke, üllatusliku, saladuslikuga ja täis võikaid tegelasi.

Neli sõpra, kes üksteist eal ei jäta, ületavad üheskoos hirmud ja raskused ning aitavad oma teel kõige erilisemaid olendeid, keda sa ettegi ei oska kujutada.

Loe Cale ja tema sõprade elu kohta, milles leidub

Cale ja tema sõbrad leidsid esimese kuuest seemnest, mida neil vaja on, et rääkivad puud taas kasvama hakkaksid. Ridel avaldab neile teise seemne asukoha: ahvileivapuu labürint, maa-aluste tunnelite rägastik, mille kaudu juhitakse põllumaadele vett. Labürinti minek on hirmus ohtlik, aga lapsed ei löö millegi ees risti ette. Nad ei tea aga, et tunnelis ootab neid keegi või miski...

Kas lapsed pääsevad sellest eluga?

 

Meie vahvate sõprade ja peategelaste Cale’, Casi, Vibu ja Mayo seiklused on jõudnud Mondrago raamatusarjas kolmanda raamatuni. Loomulikult löövad ka selles osas kaasa lastele kuuluvad draakonid Mondrago, Nool, Pärl ja Pisukas.

Ma loodan, et mäletate – lapsed on leidnud kummalise, rääkiva raamatu, mil nimeks Ridel. See on andnud neile ülesande päästa Udumetsa kõnelevad puud. Selleks on vaja leida kuue puu seemned ja need õigel ajal õigesse kohta külvata. Eelmises raamatus leidsid lapsed sekvoia seemned, seekord on vaja leida ahvileivapuu seeme.

Cale peidab selle osa alguses sekvoiast leitud punase seemne lossis asuvasse isa raamatukokku, ühe sinister kaantega raamatu sisse. Ta jääb peaaegu vahele oma õele, kuid Cale oskab ennast välja vabandada, miks ta suvel raamatukogus on.

Seejärel kohtume jälle meie suurepärase ja vahva draakoni Mondragoga, kelle Cale hiljuti endale sai. Mondrago on noor draakon (selles osas saame teada, et ta on alles 80-aastane), kes pissib lossipõrandale, mängib alalõpmata, kaotab pea igasugu asjade pärast ja nüüd meeldib talle veel ka palju süüa! Cale üritab teda küll kasvatada, kuid see ei taha tal hästi õnnestuda. Cale’ isa käsib poisil viia Mondrago elama draakonitalli, kuni noor draakon oskab ilusasti käituda.

Cale kohtub ka oma sõpradega ning Ridel annab neile uue vihje. Lapsed ei saagi esialgu aru, millise puu seemne nad peavad leidma. Sel ajal, kui Ridel uut vihjet annab, tuleb lapsi taaskord kiusama külavanema Wickenburgi pahatahtlik poeg Murda. Seekord on tal plaanis Ridel endale võtta ja see tal õnnestubki, kuid raamatul õnnestub poiss üle kavaldada nii, et Murda selle “muinasjuturaamatu” lastele tagasi annab. Sellist raamatut loevad ainult türdukud ja titad. Kui ta vaid teaks!

Raamat on lastel tagasi, kui kõlab kaugelt jahisarve hääl. See on kutse pakilisele komitee koosolekule, kuhu tuleb minna kõigil külaelanikel, ka lastel. Selgub, et kinni on võetud küla nõid Hurmiel, keda süüdistatakse selles, et just tema on Udumetsas käinud puusid langetamas! Eriti agar süüdistaja on külavanem Wickenburg. Nõid müõistetakse süüdi, kuid lapsed, eriti Cale, ei taha seda uskuda, et just nõid timukas on.

Pärast koosolekut uurivad lapsed vanematelt vihjeid, millist puud nad otsima peavad minema ning selgub, et selleks puuks on ahvileivapuu. See on ühtlasi ka Samarado küla tähtsaim veehoidla, mille all on maa-aluste tunnelite ja teede labürint, kusagil seal peaks olema ka seeme!

Sellesse labürinti lapsed suunduvad, kuid loomulikult ei lähe kõik nii nagu planeeriti. Nii kohtuvad lapsed taaskord Murdaga, üheskoos satutakse uppumisohtu, kuni appi tuleb neile täiesti juhuslikult Mondrago!

Kuid, kas leitakse ahvileivapuu seeme?

Kuidas pääsetakse uppumisohust?

Kuidas Mondrago neid aitab?

Nendele küsimustele leiate vastused Mondrago-raamatusarja kolmandast raamatust, mis on jätkuvalt sama põnev, seikluslik ja kaasahaarav nagu raamatusarja esimesed raamatud.

Põnevat lugemist!

 

Marko Tiidelepp

 

 « Eelmised nädalad