KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Ana Galan ''Mondrago - iseäralik draakon. Metsviinapuu''
Uus raamat: Ana Galan ''Mondrago - iseäralik draakon. Metsviinapuu'' (12 aprill 2016)


Ana Galan

„Mondrago - iseäralik draakon. Metsviinapuu“

(Helios)

 

Mondrago on iseäralik draakon, kes ei suuda lennata ja on püsimatu, koperdab pidevalt ja purskab aevastades ninast tuld. Sellest hoolimata on ta lõbus seikleja ja ega jäta oma peremeest ja parimat sõpra Calet kunagi hätta. Cale ja tema sõprade Vibu, Casi ja Mayo lood on põnevad ja lustlikud, nende abil tutvud teistsuguse maailmaga: fantastilise, seiklusterohke, üllatusliku, saladuslikuga ja täis võikaid tegelasi.

Neli sõpra, kes üksteist eal ei jäta, ületavad üheskoos hirmud ja raskused ning aitavad oma teel kõige erilisemaid olendeid, keda sa ettegi ei oska kujutada.

Cale ja tema sõbrad peavad Udumetsa päästmiseks kolmanda seemne üles otsima, ent Murda ja tema nõbu Mõhk röövivad Mondrago. Jõmpsikad lubavad looma tagasi anda, kui lapsed kahevõitluses peale jäävad. Vibu tõmbab selga Cale raudrüü ja astub Mõhule vastu. Pingelises võitluses teevad Mõhk ja Murda palju sohki. Hoolimata sellest, et Vibul on abiks tema draakon Nool, näib poiss vastastele alla jäävat …

Kas lapsed saavad õelatest jõmpsikatest jagu ja Mondrago tagasi?

Kus on kolmas seeme?

Calet, Mayot, Vibu ja Casit ootavad ees uued seiklused, kus nende teel on mitmeid takistusi.

 

Kallid seikluste-sõbrad! Cale’, tema draakoni Mondrago ja nende sõprade Mayo, Casi, Vibu ja nende draakonite Pisuka, Pärli ja Noole seiklused jätkuvad! Oleme jõudnud põneva ja kaasakiskuva raamatusarja neljanda raamatuni.

Lapsed üritavad aidata Udumetsa rääkivaid puid, mistõttu on neil vaja leida õigeks ajaks kuue puu seemned ja need täiskuuööl metsas mulda pista. Vihjeid seemnete leidmiseks annab salapärane raamat Ridel, mis lastega räägib ning mõistatuslikke vihjeid annab. Seni on leitud sekvoia ja ahvileivapuu seeme, kuid leida oleks vaja veel ju neli seemet ja lahendamata on palju saladusi.

Seekordne raamat algab Cale’ kodus. Õues on tugev vihm ja paugub kõva äike. Cale ise on oma vanemate lossis, tema draakon Mondrago peab olema esimest ööd tarandikus, kus ka Cale’ ema ja isa draakonid. Varsti saabuvad ka Cale’ sõbrad Mayo, Casi ja Vibu ning selgub, et Mondragot ei ole tarandikus, ta on kadunud!

Ja mitte lihtsalt kadunud! Ta on röövitud! Röövijaks on pahatahtliku külavanema veelgi pahatahtlikum poeg Murda, kes on lapsi ju ka varem kiusanud. Nüüd on ta röövinud draakoni!

Murda esitab sellega väljakutse Cale’le. Ta kutsub poisi turniiride alale. Väljakutseid võetakse Samarado külas üsna tõsiselt, kuid need olid sõbralikud turniirid ratsanike vahel, kesd lendavate draakonite seljas üksteisele vastu sõitsid ja odadega vehkisid, kuni vastase sadulast maha lõid. Ma kahtlen siinkohal kas Murda väljakutse on sõbralik! Pigem võib see olla üsna pahatahtlik!

Sõbrad nuputavad kaua, kes läheb Murdaga võistlema. Cale’l pole ju draakonit, Mayo on tüdruk, Casi pole lihtsalt rüütli-tüüpi, ainus, kes võiks sobida on Vibu. Vibu saab endale Cale’ raudrüü.

Võitslus tõotab tulla üsna halastamatu, sest Murda on kutsunud võistlema enda eest oma nõbu, kel nimeks Mõhk. See on üsna suur ja turske ning vihane sell, kellel on ka üsna hirmuäratava välimusega draakon.

Ma ei saa ju teile kõike ära rääkida, kuidas võistlus läheb, kuid Murda ja Mõhk kasutavad üsna alatuid võtteid. Õnneks on ka Vibul üks vahva abimees, kes otsustaval hetkel mängu tuleb.

Ja muidugi, ärge unustage, et meil tuleb üles leida veel ka kolmas seeme ja see on metsviinapuu seeme. Selleks tuleb minna Punase järve äärde, kus asub ka Samarado küla ravitseja ja nõia Hurmieli onn. Ma usun, et te pole unustanud, et eelmises raamatus võeti Hurmiel kinni, sest ebameeldiv külavanem on kindel, et just Hurmiel on see nn timukas, kes käib Udumetsas puid langetamas.

Igal juhul on teekond Punasele järvele ohtlik ja järvel lähevad asjad veelgi ohtlikumaks, sest mängu tulevad ka piraajad!

Kuidas lastel läheb?

Mida põnevat leitakse Hurmieli onnist?

Kas suudetakse vastu hakata ka piraajadele?

Igal juhul on raamatusarja neljas osa täpselt sama põnev ja kaasahaarav nagu ka kolm esimest! Põnevad seiklused jätkuvad!

Ja ei maksa unustada ka selle raamatusarja muinasjutulisi ja mukltifilmilikke illustratsioone, mille autoriks on Pablo Pino.

 

Marko Tiidelepp

 

 « Eelmised nädalad