KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: "365 toredat tegevust õues. Proovi järele!"
Uus raamat: "365 toredat tegevust õues. Proovi järele!" (14 aprill 2016)


„365 toredat tegevust õues. Proovi järele!“

(Varrak)

 

Sellest rikkalikult illustreeritud raamatust leiab põnevaid ideid igaks päevaks, näiteks kuidas valmistada ise putukahotelli või ennustada ilma. Selged üksikasjalikud juhised ja fotod selgitavad, mida iga tegevuse jaoks vaja läheb. Piltidelt näed, milline on lõpptulemus, kuhu võiksid jõuda.
Raamatust leiad nii mõnegi eluks vajaliku oskuse, samuti õpid selle abil ümbritsevat loodust paremini tundma. Sa ei tea, kuidas puhuda heinapilli või meisterdada tuulelohet?
Uuri raamatust järele ja tee proovi!

 

Ohhoo! See on nüüd küll taaskord üks väga vahva lasteraamat neile, kellele meeldib meisterdada, igasugu asju valmis teha ja õues olla! On ju siin juttu just sellest, mida põnevat ja vahvat õues ette võtta, kusjuures ideid on aasta igaks päevaks! Uhke värk!

Raamat algab sellest, et tehakse juttu, kuidas seda raamatut kasutada. Raamatus on iga tegevuse juures fotod ja selged sammsammulised juhised, mis selgitavad, mida igas etapis teha. Suurelt pildilt on näha, milline võiks välja näha lõpptulemus, milleni peaks proovima jõuda.

Iga ülesande juures on ka kell, mis näitab, kui kaua kulub tegevuseks aega. Nimekirjas „Vaja läheb“ on loetletud asju, mis peaksid olema valmis enne alustamist ja asjad, mida pead hankima. Infokastides on tähtsamad nõuanded, mis aitavad ülesanded lõpule viia, lõbusaid fakte ja soovitusi, mida veel võiks proovida. Tegevused on nummerdatud, nii saab järge pidada, mida olete juba teinud. Seda ka, et raamatus on ka mitmeid hoiatusi ja õpetussõnu, et tegevused oleksid ohutud ning soovitus/ettepanek, et ka täiskasvanud oleksid teadlikud, kui neid asju tegema hakkad!

Esimene tegevus selles raamatu on seemnekasti meisterdamine. Selleks on vaja kaanega kingakarpi, pakkimispaberit, kleeplinti, kääre, pappi, värve, vildikaid, väikeseid pruune ümbrikke. Lõpptulemus on pildil igati uhke!

Seejärel lennutame seemnekoptereid, ehitame kimalase pesa (siin on vaja kühvlit, nelja kivi, lillepotti, 12x12cm plaati, kulu või saepuru), ehitame veel ka onni ja valmistame ragulka.

Ja see on alles algus! Me õpime meisterdama lillevanikut, riputame üles lillekardina, rajame ümmarguse pitsaaia, kasvatame ise maitsetaimi, ehitame liblikabaari (selleks on vaja küpset banaani, kaussi, nööri, kastrulit, puulusikat, 100 g pruuni suhkrut, 250 ml vett, papptaldrikut ja ca 45 minutit aega).

Ülesanded ja tegevused jätkuvad. Teeme päevast looduses fotopäeviku, teeme loodusfotost postkaardi, ehitame lindudele basseini, valmistame lillepotist kinkekomplekti, teeme karikakardest keti. Seejärel otsime taevakive, teeme kivistisega mudakoogi, kuivatame lilli ja ehitame putukahotelli.

Ja tegevusi on siin veel ja veel! Aasta igaks päevaks on ju üks tegevus! Valmistame ise väetist ja lehemulda, teeme greibist putukapüünise, rajame miniaia, istutame Metsiku Lääne aia, aitame linnul pesa ehitada, istutame soki maha, võrdleme lehtede kujusid jne jne. Kokku 365 vahvat ja kaasakiskuvat tegevust.

Minu arust on see üks igati vahva ja vajalik raamat, et näidata lastele, kui palju on põnevat looduses, kuidas looduses asju jälgida ja vaadata, kuidas põnevaid asju meisterdada. On ju siin nii raskemaid ja keerulisemaid tegevusi, kuid ka lihtsamaid asju. Mõne jaoks läheb vaja palju vahendeid ja aega, teised tegevused vajavad vähem materjale ja ajakulu on väike.

Igati vahva raamat!

 

Marko Tiidelepp

 

 « Eelmised nädalad