KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Ana Galan "Iseäralik draakon - Mondrago. Draakonipuu"
Uus raamat: Ana Galan "Iseäralik draakon - Mondrago. Draakonipuu" (9 mai 2016)

 

 

Ana Galan

„Iseäralik draakon – Mondrago. Draakonipuu“

(Helios)

 

Enam hullemaks minna ei saa.

Cale on koduarestis, kuid ta peab täiskuuööl sõpradega Udumetsa minema, et seal kuus seemet kasvama panna ja rääkivate puude mets taastada.

Kuidas Cale kuuenda seemne kätte saab, kui ta kodus peab istuma?

Kõige tipuks algab Samarado külas ravitseja Hurmieli tagaotsimine. Cale kuuleb õuest püssipauke ja möirgavaid draakoneid, kes tema kodule juba hirmutavalt lähedale on jõudnud. Käes on viimane hetk ohtlik plaan ellu viia.

 

No nii! Oleme jõudnud Cale’ ja tema draakoni Mondrago ning nende sõprade seikluste viimase, seitsmenda raamatuni. Lastel on õnnestunud leida viie puu seemned, et päästa Udumetsa kõnelevad puud, kuid üks seeme on veel puudu.

Keeruliseks on läinud olukord seetõttu, et Cale’ ja Vibu süüdistatakse küpressipuu lõhkumises ning Cale peab olema oma vanemate lossis koduarestis.

Lisaks algab Samarado külas ka inimjaht, et tabada küla nõid ja ravitseja Hurmiel, keda külavanem Wickenburg süüdistab Udumetsa kõnelevate puude langetamises.

Cale on mures, mida teha? Kuidas aidata Hurmieli? Kuidas leida kuues seeme? Eriti siis, kui pead olema koduarestis.

Kõnelev raamat Ridel annab Cale’le nõu, et kuuenda seemne peab ära tooma Cale’ draakon Mondrago! Selleks peab ta minema Draakonimäele ja tooma sealt draakonipuu seemne. Kuidas suudaks Mondrago seda teha? Ta on noor ja kärsitu, veidi saamatu ja ei oska isegi veel lennata!

Cale’l õnnestub lossitornist põgeneda, kuigi ta vigastab põgenedes oma jalga. Draakonitarandikus kohtub ta taaskord Hurmieliga, kes on ennast seal varjanud. Cale pole kindel, kas Mondrago suudab ülesande täita, kuid Hurmiel kinnitab, et poiss peab oma draakonit usaldama ja kaasa läheb ka Hurmieli truu tuhkur.

Mondrago ja tuhkur asuvad teele.

Põgenema peavad ka Cale ja Hurmiel. Õnneks oskab Hurmiel tohterdada ka Cale’ viga saanud jalga. Üheskoos jõutakse Casi ja tolle vanemate lossi, kuid külakomitee liikmed on põgenikel kannul. Casi näitab üles ülimat vaprust ja varjab oma sõpra ja küla nõida, nii et tagaajajad ei leia neid.

Ka selles osas jõuame jällegi maa-alustesse tunnelitesse, et jõuda Udumetsa aitamaks kõnelevaid puid ja loota, et ka Mondrago ning Hurmieli tuhkur jõuavad sinna õigeks ajaks koos kuuenda seemnega!

Ma ei saa teile kõike ära rääkida, sest siis kaoks lugemisel põnevus, kuid raamatu lõpus saame teada, kas head võidavad pahad, kas Mondrago ja tuhkur jõuavad kuuenda seemnega kohale, kas Cale, Casi, Mayo ja Vibu pääsevad, kas Hurmiel pääseb, kas päästetakse Udumetsa kõnelevad puud?

Nii nagu kuus varasemat Mondrago-sarja raamatut on ka viimane osa igati põnev ja kaasahaarav lugu! Et teada, kuidas asjad lahenevad tuleb see kindlasti läbi lugeda!

 

Multifilmilikud ja lahedad pildid on joonistanud Pablo Pino.

 

Marko Tiidelepp

 

 « Eelmised nädalad