KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Davide Boosta Dileo "Tead, mis meil juhtus?"
Uus raamat: Davide Boosta Dileo "Tead, mis meil juhtus?" (10 mai 2016)

 

 

Davide Boosta Dileo

„Tead, mis meil juhtus?“
(Koolibri)

 

Maailmas on palju erinevaid kodusid. Aga kõik need kodud, kus elab mõni laps, sarnanevad üksteisega selle poolest, et seal juhtub iga päev midagi imelist.

Selle raamatu neli lugu saavad alguse tavalistest asjadest: Ritale ei maitse ükski söök, Elenal on palavik, Mirjam ei taha kooli minna ja Martinile ei meeldi end pesta. Kui aga tegevusse asuvad Rääkiv Röster, Suur Sulps, Võludiivan ja teised, võtavad need lood täiesti uskumatu pöörde!

Toredate piltidega raamat kodustest imelugudest teeb heaks ka kõige väänikuma tuju.

 

See on üks uhke ja ilus lasteraamat, mille on kirjutanud ja pildidki joonistanud itaallane Davide Dileo. See on selline mõnusalt suur ja hästi lahedate piltidega raamat ning kõik neli lugu räägivad meile kodudest ja seal elavatest lastest, kellel kõigil on veidi miskit viga.

Esimese loo peategelaseks on Rita, kes ei taha süüa! No lihtsalt ei taha ja ongi kõik! Ta korrutab pidevalt, et see ei maitse ja seda ei taha, see haiseb ja see on vastik! Uskumatu! Kaua peab sellist asja kannatama! Ühel õhtul saab köögil mõõt täis ning nii ei avane enam ei külmkapp, ei seinakapp, kas küpsisepakk põgeneb väikese tüdruku eest. Kui ei taha süüa, siis pole vaja ka kappe avada või küpsistega maiustada! Õige varsti hakkab Ritaga rääkima röster! Mida röster Ritale räägib ja õpetab, seda peate juba ise raamatust edasi lugema.

Teise loo peategelane on Elena, kes peab olema kodus, kuna tal on palavik ja ta ei tohi välja minna. Kui Elenal on palavik, siis juhtuvad temaga imelikud asjad. Selgub, et talle meeldib elutoa diivan, kus talle meeldib olla pikali. See on tegelikult võludiivan, sest sellel tuleb Elenal hea uni, diivan on ilus ja mõnus ja pehme ja muideks, see diivan oskab rääkida! Diivan jutustab põnevaid lugusid elutoas olevatest asjadest nagu lühter söögilaud, vaip,. Elekter, raamatud. Elenal meeldib neid lugusid kuulata.

Kolmanda loo pealkiri on „Ma ei lähe kooli!“ ja selle peategelaseks on väike Mirjam, kellel on paha tuju. Paha tuju põhjuseks on see, et Mirjamil on esimene koolipäev, tal tuleb minna kooli ja ta ei saa enam kodus mänguasjadega mängida, kuna peab päeval koolis olema! Mänguasjad otsustavad Mirjamit „aidata“, kuid nende plaan võib olla kaval, kuid mitte selline, mis kuidagi Mirjamit aitaks! Õnneks on Mirjami paha tuju ära läinud ning Mirjam on üsna õnnelik, et ta kooli läks!

Neljanda loo peategelaseks on Martin, kellele ei meeldi vannis käia ega pesta. Ja see on küll väga paha lugu! Ühel päeval saab poiss tuttavaks kogu maailma veepiiskade kuningaga, kel nimeks Sulps. Ta on muideks ka selle planeedi kõigi vannipartide käskija. Sulpsile ei meeldi, et tema kuningriigis on selliseid tegelasi nagu Martin, kellele ei meeldi vannis käia ega ennast pesta ja Sulps otsustab poisile näidata, et vannis võib olla väga tore.

Sellised vahvad ja õpetlikud lood on selles raamatus. Igati argised lood, millele on väike muinasjutuline-lugu juurde pandud ja see on äärmiselt vahva. Ja loomulikult on raamatu autori pildid igati suurepärased – sellised suured ja värviküllased.

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad