KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: ''Minu enda loodud Päikesesüsteem''
Uus raamat: ''Minu enda loodud Päikesesüsteem'' (12 mai 2016)

 

 

„Minu enda loodud Päikesesüsteem“
(Koolibri)

 

Raamat pakub teadmisi ja meisterdamist.
Raamatus on Päikesesüsteemi planeetide kohta palju põnevaid fakte. Osa lehti on väljarebitavad, nii saab piltide ja juhiste järgi ehitada Päikesesüsteemi liikuva mudeli

 

Kuna selle vahva raamatu kaanel on kirjas: „Tõmba välja 14 teabelehte ja suur mudel“, siis võib arvata, et tegemist ei ole lihtsalt tavalise raamatuga, vaid sellise raamatuga, millega on võimalik veel ka midagi põnevat teha.

Raamatu alguses saamegi teada, et saame valmistada ülesriputamiseks omaenda Päikesesüsteemi mudeli ning õpime ka Päikest ja planeete tundma. Raamatust saame kätte kõik planeedid ning näpunäited, kuidas Päikesesüsteem kokku panna. Vaja läheb veel ka kahte pulka, nööri või tamiili ja kääre. 1. pulgal hakkavad olema Saturn, Kuu, Maa, Päike, Merkuur ja Jupiter, 2. pulgal on Uraan, Veenus, Päike, Marss ja Neptuun.

Seejärel tulevadki juba leheküljed, millelt on võimalik välja lõigata taevakehad, lisaks veel ka igasugu rakette, satelliite, komeete, kosmonaute ja astronaute.

Raamatu teises pooles on võimalik lugeda mitmeid põnevaid fakte ja infot universumi tekke kohta. Tutvustatakse lähemalt ka Päikesesüsteemi, Päikest, Maad, Kuud ja kõiki planeete. Juttu on ka surevatest tähtedest ning kosmoselendudest.

Igal juhul on see üks väga huvitav ja vahva lahendusega raamat, millest on võimalik saada nii olulist infot ja põnevaid fakte, kuid panna proovile ka oma meisterdamisoskused.

 

Marko Tiidelepp

 

 « Eelmised nädalad