KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: "Otsi, leia ja värvi meid ära!"
Uus raamat: "Otsi, leia ja värvi meid ära!" (27 mai 2016)

 

“Otsi, leia ja värvi meid ära!”

(Varrak)

 

Selles vahvate joonistustega raamatus on palju otsida ja leida ja värvida. Mustvalged joonistused pakuvad hulganisti värvimisvõimalusi ja arendavad lapse tähelepanuvõimet. Vanusele alates 4. eluaastast.

 

Selle vahva raamatu on kujundanud ja pildid joonistanud Stella Baggott, tekstid on kirjutanud Fiona Watt.

Värvimisraamatud on paari aastaga muutunud ilmatuma populaarseks. Neid vahvaid raamatuid on nii väikesetele kui ka suurtele. Palju on neid, kelle kohta võib ütelda, et nad on värvimisraamatute fännid. Ma mäletan ka oma lapsepõlvest kahte värvimisraamatut, ühes olid vahvad karud ja teises ilmatuma uhked lilled. Ma ei mäleta seda, kui hästi toona mul see värvimine välja tuli ja kas tulid ikka pruunid ja roosid punased...

"Otsi, leia ja värvi meid ära!" avalehel on kirjas, et igal topeltleheküljel on peidus ka valge hiir, kes tuleks samuti üles otsida. See ongi selle raamatu puhul vahva, et lisaks värvimisele tuleb piltidelt igasugu asju otsida ja leida. Seega tuleb olla tähelepanelik ja nutikas!

Esimene pilt. Tuleb üles otsida kuus kassi ja need ära värvida. Lisaks tuleb üles otsida kõik kellad ja tornikell ning tuleb leida ka kell, mis näitab valet aega. Ja ärge unustage, kusagil sellel linnapildil peidab ennast ka valge hiireke.

Teine pilt – dinosuarused ja kiilid. Need on nüüd küll ühed igati naljakad dinosaurused, sellised armsad ja sõbralikud, muidu kiilid nende juures ju ei lendakski! Sellel pildil tuleb värvida kõik dinosauruste hambad ja küüned kollaseks (huvitav, kas nad ei pesegi õhtuti hambaid?), tuleb leida ükes kõik kiilid ja värvida nad erksavärviliseks (mulle meeldivad roheline ja sinine värv, aga need pole vist piisavalt erksad?). Ja veel, mõnele dinosaurusele tuleb joonistada peale mummud! Pean tunnistama, et ühtegi mummulist dinosaurust ma piltidelt veel varem näinud pole, nüüd on võimalik neid lausa ise värvida! Kokku tuleb lugeda mitu dinosaurust pildil on. Kusagil peidab ennast ka valge hiireke.

Kolmandal pildil on ühel küljel putukad. Igas reas on üks putukas, mis sinna ei sobi, ja see tuleb ka ära värvida. Teisel küljel on pilt, millel on oh-kui-palju linde! Üles tuleb otsida kolme keerdus sabasulega linnud ja need tuleb värvida siniseks. Lendavad linnud tuleks värvida kollaseks ja kas leiad ka mõne säutsuva linnu? Kuidas leida nende kümnete ja kümnete lindude seast valg hiireke? Mul võttis veidi aega, aga leidsin!

Järgmisel pildil on kassid ja mitte ainult, sest mõned koerad on ka. Tuleb joonistada kõik vurrudega kassid triibuliseks, tuleb leida kasside hulka peitu pugenud koerad ja nad ära värvida. Seejärel tuleb otsida veel ka turris karvadega kasse ja nende silmad kollaseks värvida. Kas leiad pildilt ka kaabuga kassi? Proovi järele. Kas kasside hulgas on ka valge hiireke? On, mina leidsin!

Pilte on selles vahvas raamatus veel ja veel, kümneid ja kümneid. Mida kõik võib siit leida – kalad, allveelaevad, majakd, vaalad, linnupuurid, elevandid, pingviinid, inimesed, notsud, õunad, nahkhiired, tondisilmad, ahvid, liblikad, maod, flamingod, kanad, kaktused, tulnukad, krabid, merihobud, meritähed, hiired, puud, haldjad, lõngakerad, koletised, koogid, öökullid, muted, robotid jpm. Põnevaid tegelasi ja asju on nii poistele kui ka tüdrukutele, väikestele ja suurtele!

Ja muud polegi ütelda, pliiatsid karbist välja ja värvima ning nuputama.

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad