KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Valerie Davies, Lucy Engelman "Loomad. Suured ja väikesed olendid. 35 lehte värvimiseks"
Uus raamat: Valerie Davies, Lucy Engelman "Loomad. Suured ja väikesed olendid. 35 lehte värvimiseks" (13 juuli 2016)

 

 

Valerie Davies, Lucy Engelman

“Loomad. Suured ja väikesed olendid. 35 lehte värvimiseks”

(Varrak)

Selles värviraamatus on 35 tugeval paberil kaunist ja detailideni täpset mustvalget lehte, mis lausa ootavad, et sa nad raamatust välja tõmbaksid ja ära värviksid.

Igal lehel on loomade nimetused ja tagaküljel huvitavad faktid, et saaksid värvimise ajal loomade kohta ka uusi teadmisi. Kujutatud on üle 250 liigi, nende seas paradiisilinde, mardikaid, liblikaid, koerlasi, kaslasi, pingviine, kaelkirjakuid, sebrasid, elevante, sisalikke, konni, mereimetajaid, eksootilisi kalu, laululinde, madusid ja haisid.
Suurepärane kink igas vanuses looduse- ja kunstihuvilistele!

 

Värvimisraamatud on viimasel ajal muutunud hiiglama populaarseks, nii suurte kui ka väikeste seas. See pole ka ime, sest on ju ettejoonistatud piltide, mustrite värvimine ülimalt vahva ja rahustav tegevus. Ka oma lapsepõlvest mäletan mõnda värvimisraamatut, ühes toimetasid karud ja teises olid kaunid lilled. Ja oli vist ka üks muinasjuturaamat, mida sai värvida, aga milline muinasjutt see oli, seda ei mäleta…

 

See raamat on üks väga uhke ja ilus ning hõbedaselt läikiv raamat. Näeb väga ilus välja ja on ka igati sisukas.

Raamat algab seletusega, kuidas raamatut kasutada. Soovitatakse valida meelepärane leht, kusjuures kokku on raamatus 35 lehte, millel on imepärased loomad kogu maailmast. On kalad, linnud, putukad, imetajad, kahepaiksed ja roomajad. Kokku on siin üle 250 liigi! Tuleb valida välja oma lemmik või lemmikud ja hakata värvima.

Iga lehe tagaküljel on huvitavad faktid kõikide esiküljel olevate loomade kohta, juttu on ka sellest, mis värvi nad on, sest nii on ju lihtsam värvida. Ja võite ju appi võtta ka veebi, kust loomadest värvifotosid otsida, siis on ju veelgi lihtsam värvida. Teisalt öeldakse sedagi, et oma pildi puhul ei pea jääma tõetruuks. Kasutada võib nii värvipliiatseid kui ka kriite. Värvimist teeb lihtsamaks ja mõnusamaks seegi, et raamatul on hästi paks ja tugev tagakaas.

Lahe on ka see, et värvitud leheküljed on võimalik raamatust välja võtta ja näiteks ära raamida. Nii on valmis ilus ja isikupärane kunstiteos, mille võib ju lausa seinale riputada või kellelegi kinkida.

Esimesel lehel on liblikad, nt. pääsusaba, admiral, koerlibliklane, morfoliblikas jpt. Pildi juures on iga liblika kohta ka üks põnev fakt. Lehe tagaküljel on liblikatest pikemalt nagu eelpool mainisin. Ja loomulikult ka vihjeid värvide kohta.

Teisel lehel on ööliblikad, neile järgnevad värvikirevad korallrahude kalad (merihobuke, lüürakalalane, mudil jt.), seejärel juba süvamere- ja ürgsed kalad (sireenkala, kirveskala, latimeeria jt.). Kalade maailm on ju igati põnev!

Edasi tulevad võimsad ja ohtlikud haid ja raid, kummalised ja huvitavad kalmaarid ja meduusid, kaunid korallid, lahedad koorikloomad (euroopa homaar, meretigu jt.).

Loomulikult on selles raamatus ka linnud – eksootilised, lennuvõimetud (emu, kiiverkaasuar, pingviinid jt.), vee- ja röövlinnud (harpüia, kotkad, kakud), kanalised ja vindid (paabulind, faasan, leevike) ja laululinnud.

Seejärel juba imetajate huvitav maailm. Neidki on siin palju. Primaadid (mandrill, orangutan, marmosett, gorilla jt.), suured rohusööjad (elevant, okaapi, kaamel, kalekirjak, jõehobu, ninasarvik jt.), kaslased (lõvi, gepard, tiiger, lumeleopard jt.), koerlased (kährik, dingo, fennek, polaarrebane jt.), karud, hobuslased, väikesed rohusööjad, mereimetajad.

Edasi jõuame kahepaiksete ja roomajate juurde -  maismaa- ja merikilpkonnad, sisalikud, maod, konnad ja kärnkonnad.

Seejärel putukad! Mardikad ja mesilased, lendavad ja hüppavad putukad, hiilivad ja roomavad putukad. Lõpus veel igasugu loomade monad, suurimad ja pisimad olendid (anaconda, vaalhai, sinivaal, kimalas-nahkhiir, jaanalind, kimalas-koolibri jt.).

Selline huvitav ja vahva raamat on see värvimisraamat, milles peategelaseks üle 250 looma.

Mis muud, kui värvipliiatsid ja kriidid kätte ning värvima!

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad