KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: "Regio Eesti lastekaart 1:435 000"
"Regio Eesti lastekaart 1:435 000" (18 juuli 2016)

 

 

“Regio Eesti lastekaart 1:435 000”

(Regio)

Eesti on ideaalne paik perega puhkamiseks ja siin on palju kohti, kuhu tasub kindlasti just lastega reisida. Eesti lastekaart ongi koostatud lastega peredele mõeldes ning põhirõhk on kaardil sellel, mis lastele kõige huvipakkuvam – mängumaad, seikluspargid, loomaaiad, matkarajad jmt.

Voldiku ühel küljel on Eesti kaart, millel lastepärased leppemärgid ja palju illustratsioone. Kaardi teisel küljel on põnevat infot Eesti kohta, nuputamist ja ideid mida teha ning tähele panna autosõitudel.

 

Selle vahva lastekaardi ühel küljel on suur Eesti kaart, kus kirjas palju põnevaid paiku, mis võiksid just lastele hästi sobida või ütleme, et sobiksid tervele perele. Kaardile on lisatud vahvaid pilte/vaateid põnevatest kohtadest, mida kindlasti Eestimaal reisil olles külastada tasuks: Padise klooster, Kuremäe nunnaklooster, Hiiumaa vägilase Leigeri kuju, Tammsaare museum Vargamäel, Piusa koopad, Angla tuulikud, Kiipsaare tuletorn, Karksi ordulinnuse varemed, Suu Munamägi, Mihkli talumuuseum, Keri tuletorn, Keila juga, Vao tornlinnus, Jägala juga, Palmse mõis, Narva kindlus jpm. Vahva on seegi, et Eestimaal on palju vaatamisväärsusi, mida pakub meile loodus ja neid paiku, mida on inimkäsi rajanud.

Sellele küljelt saame lugeda ka seda, mis asi on kaart, mis on Regio Eesti lastekaart.

Teisel küljel on juttu Eestist, siin on välja toodud rahvussümbolid ja neist ka kirjutatud: suitsupääsuke, paekivi, rukkilill ja räim. Lisaks veel ka vahvaid fakte Eesti kohta: pindala, rahvaarv, saarte, järved, jõed, loomastik jpm.

Lisaks leiame sellelt küljelt ühe väga laheda väikese kaardi “Kõige-kõige Eesti”. Kas teate, kus kõige vanem tuletorn, kuulsam meteoriidikraater, kõige rohkem haruldasi linde, kõige salapärasem dam, kõige suurem tuulepark, kõige võimsam muinaslinnus, kõige tontlikum saar, kõige jämedam puu, kõige sügavam järv, kõige sügavam allikas jpm. Kõik need on selle kaardi peal kirjas ja iga koha kohta on ka väike jutuke.

Kuid seegi pole veel kõik! Et reisil olles ei läheks igavaks (no mõnikord võib pikk autosõit kübe igav olla), siis leiate sellelt küljelt veel ka viktoriini, ristsõna, tuleb leida kaardilt erinevaid paiku, on võimalik nuputada sõnaruudustiku kallal, on ka mitmeid mängusoovitusi igavuse peletamiseks (nt. sõnasabamäng, “Peitu auto eest” mäng, mõistatusmäng, kivi-paber-käärid, vastutulevate sõidukite äraarvamine).

Lisaks antakse näpunäiteid, kuidas saata sõpradele postkaart ja saab ka täita väikest tabelit “Minu reisid”.

Üks vahva kaardike on sellel küljel veel – tuleb aidata lõpetada Eesti linnade kaarti. Kriipsjoontele tuleb kirjutada maakondade nimed, punktiirjoone abil tuleb joonistada Eesti rannajoon ja maakondade piirid, alla 6000 elanikuga linnad tuleb värvida punaseks ja järved siniseks.

Selle kaardikese all on veel kirjas 47 Eesti linna ja nende rahvaarv. Siingi saab mängida, sest need linnad tuleks panna veel suuruse järjekorda.

Selline vahva kaart! On suur ja ilus Eestimaa kaart, millel palju-palju põnevaid ja huvitavaid paiku, lisaks veel igasugu tegevust ja põnevat lisa.

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad