KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Sinikka Nopola ja Tiina Nopola "Risto Räppar ja teisik"
Uus raamat: Sinikka Nopola ja Tiina Nopola "Risto Räppar ja teisik" (15 august 2016)


Sinikka Nopola, Tiina Nopola

„Risto Räppar ja teisik“
(Varrak)

 

Lugu saab alguse, kui Nelli märkab tänaval Ristot ja hüüab teda, aga poiss ei tee kuulmagi, vaid kaob nurga taha. 

Tädi Roosa aga imestab, kui näeb Ristot poes kommiriiulit uurimas – too pidi ju hoopis kodus tolmu imema. Altkorruse naaber Lennart Lindberg kutsub Risto kalale, ent poiss ei ilmu randa. Kas linnas tegutseb Risto teisik? Ja kui see on tõsi, siis kust ja miks on ta siia kanti tulnud? Kas ämblikud ja kadunud ehtekarp on kuidagi teisiku saladusega seotud? Aga miks on tädi Roosa tige sellest päevast peale, kui kuuleb, et lähikonnas liigub ringi Risto teisik? Keegi peab kukkuma pimedasse sügavasse auku, enne kui mõistatus lõpuks laheneb. 

 

Ma olen üsna kindel, et paljud Risto Räppari fännid on õnnelikud, sest taaskord on ilmunud uus raamat Risto Räppari lugudega.

Seekordne raamat algab sellega, et Risto sõbranna Nellile, tädi Roosale ja naabrimees Lennartile tundub, et Risto ei taha neist enam välja teha!? Nad näevad Ristot sellistes kohtades, kus ta oleme ei peaks, sest Risto peaks samal ajal olema hoopis mujal. Näiteks kodus tolmuimejaga koristama, mitte poes kommi ostma!

Samas ei suuda Risto mõista, miks tema sõbrad ja lähedased temaga kummalielt käituvad ja süüdistavad teda igasugu imelikes asjades, lausa valetamises! Risto otsustab asja uurida, kuni märkab, et linnas liigub ringi üks poiss, kes näeb välja nagu Risto! Poisil on samasugused punased juuksed, samasugune kapuutsiga pluus ja püksid! Täiesti kummaline lugu! Risto Räpparil on teisik!

Risto räägib oma avastusest Nellile, Roosale ja Lennartile. Nelli ei taha esialgu seda uskuda, kuid lõpuks usuvad Ristot kõik. Kuid, kes see poiss on?

Nüüd hakatakse uurima, kes see Risto teisik olla võiks. Ühel hetkel on selge, et tädi Roosal on teatud kahtlusi, mis on seotud ühe tema sugulasega, kes kunagi on läinud välismaale elama, kusjuures asjaloo teeb segaseks ja kahtlaseks veel ka üks väärtuslik sõrmus, mis näib olevat kadunud või lausa varastatud!

Umbes samal ajal saavad Risto ja Nelli teisikuga tuttavaks. Tema nimi on Franz, ta oskab suurepäraselt trumme mängida, nagu ka Risto, lisaks oskab Franz suurepäraselt ka beatbox’i. Saame teada, et poiss on tulnud koos emaga Montenegrost, et otsida selles linnas õhte sugulast. Kes võiks see sugulane olla? Ja miks Risto ja Franz on sedavõrd sarnased?

Nendele küsimustele saate vastused, kui raamatu lõpuni loeta. Siin saab nalja, siis on muhedat huumorit ja ka põnevust, sest hakatakse otsima punase kiviga uhket sõrmust, mis on tähtis tädi Roosale. Ühel hetkel kukub Risto lausa auku, ja kas see sõrmus ka leitakse? Seda saate samuti teada.

Igal juhul on Risto Räppari lugudega uus raamat täpselt sama mõnus ja põnev lugemine kui kõik varasemad tema raamatud.

Väga lahedad pildid on joonistanud Christel Rönns.

 

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad