KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Ingo Siegner "Väike lohe Kookospähkel läheb kooli"
Uus raamat: Ingo Siegner "Väike lohe Kookospähkel läheb kooli" (22 detsember 2016)


Ingo Siegner

„Väike lohe Kookospähkel läheb kooli“

(Ajakirjade Kirjastus)

 

Väike lohe Kookospähkel on kohutavalt erutatud – täna on oluline päev. Täna läheb ta esimest korda kooli!

Teel kohtab ta noort õgardlohet Oskarit, kellel vanemad ei luba kooli minna.
Kookospähkel arvab, et sellest on küll kahju.
Kohutavalt kahju, nõustub Oskar, kes jubedalt tahaks arvutama ja kirjutama õppida.

Kas nad jõuavad eesmärgile ja suudavad Oskari vanemaid üllatada sellega, kui palju kasulikke asju koolis õpitakse?

„Väike lohe Kookospähkel läheb kooli“ on Ingo Siegneri ülipopulaarse sarja esimene raamat.

 

Saksa lastekirjanik Ingo Siegner on kirjutanud ja illustreerinud mitu ülivahvat lasteraamatut, mille peategelaseks on väike tulelohe, kel nimeks Kookospähkel Kopsataja. Need on sellised armsad lood, mis sobivad suurepäraselt väikestele raamatusõpradele, kas üksi lugemiseks või koos ema või isaga.

Esimene raamat sellest sarjast jutustab meile sellest, kuidas Kookospähkel läheb esimest päeva kooli ja see on suur päev ka pisikesele draakonile.

Kookospähkel alustab kooliteed koos oma vanemate Mette ja Magnuse ning vanavanematega. Teel kooli poole tuleb väikesele draakonile kange pissihäda peale ja kuhu sel juhul ikka minna, eks ikka põõsasse. Põõsast leiab ta eest hoopis pisikese õgardlohe, kelle nime saame hiljem teada, ja see on Oskar. Õgardlohed on ohtlikud lohed, kes teisi loomi söövad. Oskar on siiki õnneks üsna pisike ja noor õgardlohe, mistõttu ta eriti ohtlik ei ole. Oskar luurab põõsast kooliminevaid lohesid. Ka tema tahaks minna, kuid õgradlohed ei käi koolis, see lihtsalt on nii.

Koolikell heliseb ja Kookospähkel ruttab kooli.

Koolis saame tuttavaks loheõpetajaga, kel on vahva nimi – Korneelius Kaktus. Ka Kookospähkli klassikaaslastel on vahvad nimed – Anna Autobuss, Dagobert Dattel, Kiki Kikerdaja, Luulu Luigekael jpt. Lohede kool asub koopas, kuid seal on igati vahva ja esimene koolipäev on igati lahe.

Teine koolipäev algab rehkendustunniga, kus selgub, et Kookospähkel on igati nutikas rehkendaja. Pärast kooli läheb ta džungli juurde, et õhtusöögiks banaane korjata. Seal vaidlevad ahv ja õgardlohe Oskar selle üle, kui palju on kaks pluss neli. Kookospähkel õpetab neid, sest tema teab vastust. Õgardlohe on õnnetu, sest ka tema tahaks kangesti kooli minna, kuid õgardlohed ei käi ju koolis ja ka tema vanemad pole sellega nõus. Kookospähkel lubab, et tema tuleb ja räägib Oskari vanematega. Oskar lubab Kookospähklile, et ütleb oma vanematele, et Kookospähkel on tema sõber, siis ei söö nad teda ära.

Mis juhtub Oskari kodus? Kas Oskar tuleb kooli? Mida lohekoolis veel õpitakse? Kas lohed on head ujujaa ja sukeldujad? Nendele küsimustele saate vastused, kui selle väga laheda lasteraamatu läbi loete.

Raamatu lõpus siirduvad lohelapsed ekskursioonile Kilpkonnasaarele, et kohtuda väga suure ja väga vana kilpkonnaga, kel nimeks Olleminna, kes oskab jutustada vahvaid lugusid. Seiklustest Kilpkonnasaarel tuleb juttu raamatusarja teises osas.

 

Selline igati armas ja vahva lasteraamat on see pisikese tulelohe Kookospähkli esimene raamat. See on lihtsasti loetav, igat arusaadav, jutustab sellest, et sõbrad peavad ikka olemas olema, ja just sellised sõbrad, kes oskavad vajadusel ka aidata. Lisaks on väga ilusad ja mõnusad ka raamatu autori enda joonistatud pildid.

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad