KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Ingo Siegner "Väike lohe Kookospähkel. Ära karda!"
Uus raamat: Ingo Siegner "Väike lohe Kookospähkel. Ära karda!" (3 jaanuar 2017)


Ingo Siegner

„Väike lohe Kookospähkel. Ära karda!“
(Ajakirjade Kirjastus)

 

Milline põnev päev väikesele lohele Kookospähklile ja tema sõpradele – nad lähevad aardejahile, et leida kuulsa mereröövlikapteni amulett.

Nad jäävad tormi kätte, kohtuvad üsna iseäraliku piraadiga ja peavad jõudu katsuma hiiglasliku kaheksajalaga.

Mereröövel Peeter Pakpoord on neist kõige arem, aga kui sõbrad suurde hädaohtu satuvad, selgub, et temaski on peidus palju julgust.

 

Saksa lastekirjaniku Ingo Siegner kirjutatud lasteraamatute sari väikesest tulelohest Kookospähklist jätkub. Raamatusarja esimeses osas siirdusid lohelapsed ekskursioonile Kilpkonnasaarele ja seal nad nüüd ongi. Lohelaste klass on saarel juba neljandat päeva laagris. Saarele on tulnud ka okassigade klassi õpilased, kes käisid klassiekskursioonil Aafrikas. Nad peaksid kõik juba Lohesaarel tagasi olema, kuid nad ei saa lahkuda, sest lähenemas on torm.

Õhtul lähevad tulelohe Kookospähkel ja õgardlohe Oskar kuulama vana ja suurt kilpkonna Olleminnat, kes jutustab põneva loo kardetud mereröövlist, punasest Rudolfist. Selgub, et kurikuulus mereröövel on Kilpkonnasaare lähedal uppunud, kusagil siin, merepõhjas peaks olema ka piraadi suurim aare ehk punane amulett.

Nüüd otsustavad Kookospähkel, Oskar ja nende sõber okassiga Matilda, et üheskoos minnaks seda aaret otsima. Oleks ju vahva selline uhke aare üles otsida. Järgmisel päeval minnakse mere äärde. Nad peavad ujuma ja sukelduma, kuid õige varsti tuleb saare lähedale üks õige kummaline ja üsna algeline allveelaev. Sellelt väljub üks mereröövel, kelle nimeks on Peeter Pakpoord. Mereröövel tuleb saarele ja hakkab endale süüa tegema, kuid nähes tema poole tulevaid lohelapsi otsustab ta põgeneda. Mereröövel ronib lausa puu otsa, kuid lohelapsed rahustavad ta maha.

Selgub, et Peeter Pakpoord on teiste mereröövlite poolt maha jäetud, kuna ta pole olnud piisavalt julge ja kartmatu. Mereröövlid peavad ju sellised olema. Nüüd otsib ka tema punast amuletti, sest selle omanik on vapper ja külmavereline!

Nüüd otsustavad meie lohelapsed, okassiga ja hüljatud mereröövel, et hakatakse koos amuletti otsima, ja meie saame osa ühest igati vahvast ja põnevast mereseiklusest, sest merele minnakse ju allveelaevaga, mis sellest, et üsna algelisega. Selles loos kohtume veel hiiglasliku kaheksajalaga, kellel näivad olevat üsna halvad kavatsused. Oskar, Kookospähkel ja Matilda võetakse vangi ja viiakas merepõhjas asuvasse koopasse, mis on kaheksajala kodu. Kas meie kolm sõpra saavad põgenema, kes neid aitab, kes tuleb appi? Ja kas punane amulett leitakse üles? Kas Peeter Pakpoord saab julgeks ja vapraks? Kui edasi loete, siis saate nendele küsimustele vastused.

Igal juhul on Kookospähkli seiklustest jutustav teine raamat täpselt sama vahva kui esimene. Siin on veidi põnevust, vahvad tegelased ja lihtne tekst, mida lugeda. Igati lastesõbralik raamat. Ja lahedad on ka raamatu autori enda joonistatud pildid.

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad