KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Lina Zutaute "Kake Make ja suur pimedus"
Uus raamat: Lina Zutaute "Kake Make ja suur pimedus" (18 jaanuar 2017)


Lina Zutaute

„Kake Make ja suur pimedus“

(Pegasus)

 

Kake Make otsustab kodus varitseva jubeda Pimeduse välja ajada – Pipramaale! Ja veel igavesest ajast igavesti! Tõepoolest, see kes julgelt tegutseb, teeb ka uskumatult imelisi avastusi. Ning kõige enam hirmutavad asjad muutuvad ilusateks või isegi lustakateks ja naljakateks. Selleks on vaja ainult natuke kujutlusvõimet…

 „Kake Make ja Suur Pimedus” on kolmas raamat väikese elavaloomulise tüdruku seiklustest.

 

Kake Make on üks väike ja vahva tüdruk, kellel on nii plusse kui ka miinuseid, kuid ta on tragi, veidi krutskeid täis ning temaga juhtub kummalisi asju. Kake Make tegemistest on eesti keeles kaks raamatut juba ilmunud, ühes oli mängus päkapikk, teises põgenesid Kake Make kõrvad ära, nüüd on ilmunud uus raamat, milles Kake Make kohtub suure pimedusega.

Seekordses Kake Make loos on lähenemas öö, kuid Kake Make kardab Pimedust. Kellele seda Pimedust küll vaja on. Jah, pean isegi tunnistama, et ega seda Pimedust ei ole küll kellelgi vaja, eriti veel sügisest ja talvist pimedust. Kuid siiski, kellele Pimedust vaja on?

Kake Make isa ei oska sellele vastata ja loeb unejuttu edasi. Ka vanaema ei oska vastata, tema soovib oma lapselapsele lihtsalt head und. Ema kinnitab, et ka tema on väiksena Pimedust kartnud ja jätab Kake Makele öölambi põlema. Kake Make kinnitab, et öölampi pole vaja, sest tema on juba suur!

Pärast seda saame teada, et mõnikord on Pimedus ehmatanud tüdrukut isegi õues või isegi päevasel ajal kodus. Kake Make vihastab, põrutab jalaga vastu maad ja hüüatab: „Aitab!“

Ta lubab Pimeduse kinni püüda ja Pipramaale kihutada.

Kake Make hakkab otsima, kus Pimedus end peidab.

Voodi all?

Riiuli taga?

Laua all?

Tugitooli all?

Vannitoas? Seal on küll pime, kuid vannitoas toimetab hoopis ema.

Pimedus on kindlasti kapis?

Või kas ikka on? Ja kui on, siis kas Kake Make saab selle sealt kätte? Mis saab edasi? Kas tüdruk kardab edasi või juhtub hoopis midagi imelist ja pimedusekartus kaob?

Kui te raamatu lõpuni loete, siis saate kõikidele nendele küsimustele vastused ja ma usun, et edaspidi te enam Pimedust ei karda.

Väga vahva raamat taaskord Kake Make-sarjast. Ja loomulikult need suured ja suurepärased illustratsioonid, mis on pärit raamatu autori enda sulest. Väga  vahva lugemine, ja väga vahvad pildid!

 

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad