KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Susanna Davidson "Printsessi käsiraamat"
Uus raamat: Susanna Davidson "Printsessi käsiraamat" (25 jaanuar 2017)


Susanna Davidson

„Printsessi käsiraamat“

(Ajakirjade Kirjastus)

 

Kuidas kindlaks teha, kas keegi on su madratsi alla salakavalalt herne peitnud? Kas tead, millal ja mil moel tiaarat kanda? On sul aimu, kuidas ballil käituda või täiuslikku reveranssi teha? See lustakas raamat aitab vastata neile ja veel paljudele küsimustele ning teada saada, mis teeb ühest tüdrukust tõelise printsessi.

 

Lastele mõeldud „Käsiraamatute“-sarjas on nüüd ilmunud raamat, mis sobib suurepäraselt ka väikestele türdukutele, sest selles raamatus räägitakse printsessidest ja printsessiks olemisest. Seda rõhutab kindlasti ka see, et raamat on sellistes roosades toonidesJ Varem on tutvustatud väikestele lugejatele astronaudi, rüütli, piraadi ja detektiivi põnevat tööd, ja need ju sellised mehelikumad ametid.

Selle raamatu esimene peatükk on „Kuidas olla printsess?“. Printsesside elu on imeline. Nad elavad paleedes, tantsivad ballidel ja einestavad koos printsidega. Kuid printsessiks olemine ei tähenda ainult uhke peaehtega ringi kondamist. Sa pead oskama ka printsessi moodi käituda…

Esimeste sammudena tuleb olla abivalmis, viisakas, lahke, ei tohi kaotada kannatust, ei tohi pahurdada ega segadust tekitada.

Loomulikult peab ka printsessidel olema eeskujusid. Nt. Tuhkatriinu, Lumivalgeke, Ariel, Uinuv Kaunitar, Printsess Rosalinde, Lumekuninganna, halvaks eeskujuks on Tuhkatriinu inetu võõrasõde.

Seejärel saame lugeda esimest kasulikku muinasjutuõppetundi. Esimeseks nõuandeks on abielluda printsiga. Kust printsi leida? No näiteks kuninglikult ballilt, karvase koletise või karu seest, banketilt, tornist, konna sesst, lohede lähedusest. Meil on võimalik teha ka üks väike uurimus ja saada teada, kes on sinu täiuslik prints!

Ja juba jõuame ka teise kasuliku muinasjutuõppetunnini. Meil tuleks edukalt läbida herneterakatse. Mis see täpselt on, selle peate ise raamatust järele vaatama. Kolmanda õppetunnina tuleb leida endale ka haldjast ristiema.

Raamatu teine peatükk on „Ela nagu printsess“. Printsesse peab oma kodulossi tundma, et mitte ära eksida. Losse võib olla loomulikult ka mitu – linnas kuninglik residents, maal palee, mägedes talveloss, mere ääres suveloss. Seejärel tutvustatakse meile ka teenreid: õuedaamid, ülemtallmeister, ülemteener, pesutüdruk, erasekretär, isiklik fotograaf, riietaja, õmbelajanna, kutsar, kirjakirjutaja, kuid ka kokad, lakeid, paažid, aednikud, toatüdrukud, isegi lossikummitused.

Kolmas peatükk on „Kuidas riietuda?“ Millised on printsessi igapäevariided, mida kanda siis, kui oled promeneerimas, teeõhtul, filmi esilinastusel, ballil? Millised on printsessi soengud? Kas oled kuulnud, et printsessi soengud võivad olla juuksekrunn, rapuntsel, hobusesabad, krusskiharad, suur lehv, kena juuksepael? Printsesside riietuse juurde kuuluvad ka igasugu aksessuaarid, nagu näiteks käekotid, ehted jpm.

Neljas peatükk selles vahvas raamatus on „Kuidas liikuda?“ Tõelise printsessina peab sinus kõik graatsiline olema, peapöördest reveransini. See tähendab, et ei mingit komistamist, kukkumist, lohakat istumist, jalgade lohistamist. Selles peatükis on sul võimalik teha ka test, kas sa ikka liugled graastiliselt. Juttu tehakse ka jooksmisest, reveransist, istumisest ja lehvitamisest.

Viies peatükk on „Igat sorti sündmused“ Siin õpetatakse sulle kombeid, kombeid ja kombeid. Kuidas käituda rahva seas, vestelda teelauas, kuidas olla pidulikul banketil. Juttu tehakse lauanõudest, eel- ja pearoogadest, magustoidust ja kohvist, ja mis saab pärast õhtusööki?

Raamatu lõpus antakse meile ka huvitav retsept, kuidas valmistada kalliskividega krooniküpsiseid, lisaks sooritame ka banketitesti ning toimub ka printsessi kuninglik laulatus.

 

Selline vahva raamat on see „Printsessi käsiraamat“. Tõeline pisikeste tüdrukute raamat, kes tahavad teada, milline see printsessi elu võiks olla, ja tegelikult, ega see on nüüd nii väga lihtne ei olegi, sest eks ole ka printsessidele igasugu nõudmisi ja ettekirjutusi ning kohustusi.

 

Igal juhul oleks väga põnev teada sedagi, milline on järgmine amet/elukutse, mida selles vahvas „käsiraamatute“-sarjas meile tutvustatakse?

 

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad