KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Ingo Siegner "Väike lohe Kookospähkel ja vägevad viikingid"
Uus raamat: Ingo Siegner "Väike lohe Kookospähkel ja vägevad viikingid" (19 veebruar 2017)


Ingo Siegner

„Väike lohe Kookospähkel ja vägevad viikingid“

(Ajakirjade Kirjastus)

 

Kookospähkel, Matilda ja Oskar usuvad vaevu oma silmi, kui kohtavad Lohesaarel ehtsat viikingit. Ettevaatlikult teevad sõbrad temaga tutvust ja saavad üllatusega teada, et Gudröd pole kaugeltki nii metsik ja ohtlik, nagu viikingitest arvatakse. Ta on hoopis täitsa hädas, sest on pagendatud.

Kookospähkel ja ta sõbrad otsustavad Gudrödi aidata ja satuvad pöörasesse viikingiseiklusesse.

 

Mul on hea meel, et eesti keeles on ilmunud juba kolmas lasteraamat, mis jutustab väikesest tulelohest Kookospähklist ja tema sõpradest – okassida Matildast ja õgardlohe Oskarist,

Oleme jällegi Lohesaarel, kus kolm sõpra istuvad koopas, nad on süüdanud tule ja soojendavad käppi.

Kookospähkel räägib, et tema vanemad on lennanud Lõunamere äärde ja ta unistab, et suureks kasvades tahaks ka tema sinna lennata. Ka Oskar tahaks Lõunamere äärde saada ja ta ütleb, et nad võiksid ehitada laeva, punase-valgetriibulise purjega. Sellise, mis sõidab just praegu mööda Lohesaare lahte! Tõepoolest, lahel on laev, ja mitte tavaline laev, vaid viikingilaeb. Laeval paistavad olevat tõelised viikingid, sest neil on sarvedega kiivrid peas! Laev sõidab otse Lohesaare poole. Meie kolm sõpra otsustavad vaadata, mis juhtuma hakkab.

Nad näevad, kuidas üks viiking lahkub laeva pardalt puust kirstuga. Laev sõidab minema ja viiking jääb rannale. Millega on ta hakkama saanud, et ta sedasi üksinda maha jäeti? Meie sõbrad otsustavad minna ja viikingiga juttu teha.

Kahe lohe, okassea ja viikingi kohtumine on esialgu üsnagi „närviline“, võiks öelda, et veidi ootamatu mõlemale osapoolele, kuid õige varsti saavad nad jutule. Saame teada, et viikingite kiivritel olevad sarved on tegelikult joogisarved ja pole nad midagi nii vihased mehed kui arvatakse. Viiking on saadetud maapakku, kuna ta olevat varastanud pealiku kullast joogisarve. Viiking, kelle nimi on muideks Gudröd Kõhetu, on olnud Erik Punase laevkonna tüürimees ja ta kinnitab, et tema pole pealikku sarve pihta pannud, keegi on ta süüdi lavastanud. Probleem on selles, et just tema kirstust leiti nahkrihm, millega kullast sarv Erik Punase kaelas rippus.

Kookospähkel otsustab viikingi kirstu lähemalt uurida, äkki on leida mingeid asitõendeid. Ta leiabki midagi, mis annab vihje, kes võiks tõeline varas olla. Ta leiab kirstust punase kangaribakese, mis ei ole Gudrödi riiete küljest, sest Gudröd ei kanna punaseid riideid. Kelle riiete küljest see võiks olla? Varas peab kandma seljas midagi punast!

Nüüd on vihje olemas ja oleks vaja viikingilaevale järele sõita. Meie kolm sõpra ja viiking otsustavad ehitada laeva, sest Gudröd on olnud meeskonna parim laevaehitaja. Neil kulub vaid kolm päeva, et laev valmis saaks ja nad lähevad merele.

Õige varsti jõuavad nad rohelisele rannale, mille läheduses on näha ka viikingilaeva. Kas nad on jõudnud Ameerikasse? Salaja hiilivad meie kolm sõpra ja Gudröd viikingite laagri juurde. Pikksilmaga vaadeldakse viikingeid lähemalt. Selgub, et neil on nüüd neli kahtlusalust – ühel on jalas punased püksid, teine kannab punast jakki, kolmandal on punane vest ja neljandal punane keep ning punaste sarvedega kiiver! Kes on süüdi?

Viikingid on otsustanud ujuma minna, mistõttu saavad meie peategelased nende asju lähemalt uurima minna. Nad leiavadki punase jaki, millega punane riideriba ideaalselt sobib! Süüdlane on käes, kuid nüüd on seda vaja teistele viikingitele tõestada.

Ma ei saa sulle ju kõike ka ära rääkida, sest sel juhul läheb lugemine igavaks, ja see on ju igavesti jama. Kuid, me lööme kaasa viikingite rünnakus ühele külale, kusjuures selgub, et me siiski pole Ameerikas. Kookospähkel otsustab külarahvast hoiatada, sest ta ei taha, et viikingid ja külarahavs hakkaksid võitlema ja kaklema. Kuidas asjalood kujunevad? Igal juhul on Koosokpähklil veel üks huvitav idee, kuidas palju sõbralikumalt asju ajada, kui kakeldes ja võideldes.

Kas Gudröd suudab tõestada, et tema pole varas, ja kes on varas? Toimub jõukatsumine, kus on nõuga abiks ka Kookospähkel. Kas Gudröd pääseb viikingilaeva tagasi, kuhu suunduvad Kookospähkel, Oskar ja Matilda?

Kui raamatu lõpuni loete, siis saate vastused teada.

Igal juhul on ka see Kookospähkli juhtumitest rääkiv raamat igati vahva ja lahe lugemine, mis peaks sobima nii poistele kui ka tüdrukutele. Imevahvad pildid on joonistanud raamatu autor ise.

5+ raamat!

 

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad