KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: ''Kake Make puhkusel. Ülesanded lastele. Joonista, lõika, mängi, värvi''
Uus raamat: ''Kake Make puhkusel. Ülesanded lastele. Joonista, lõika, mängi, värvi'' (25 märts 2017)

„Kake Make puhkusel. Ülesanded lastele. Joonista, lõika, mängi, värvi“

(Pegasus)

 

Tegelusraamat ilmub samal ajal esimese raamatuga populaarsest Leedu lasteraamatusarjast, mis räägib väikesest tüdrukust Kake Makest.

Tegelusraamatus „Kake Make puhkusel. Ülesanded lastele. Joonista, lõika, mängi, värvi” saab kaasa elada Kake Make ja ta pere toredale seiklusterohkele suvereisile. Kake Make kutsub sind endaga koos reisima, avastama, uudishimutsema ja teada saama, suve nautima ja unistama …

 

Tegelusvihikud või töövihikud on ju hästi vahvad ning lahedad, sest nendes on võimalik joonistada, värvida, lõigata ja mängida. Lisaks sellele on selle tegelusvihiku peategelaseks meile juba mitmest lasteraamatust tuttav väike tüdruk, kel nimeks Kake Make.


Selles töövihikus on vahva Kake Make lugu, milles väike tüdruk läheb koos oma perega puhkusele.

Esimesel leheküljel on Sul võimalus värvida täppidega märgitud kohad üleni sama värvi kui täpid ja saad teada, mis oli Kake Make kalendris kirjas.

Kus sa ise tahaksid puhata? Siin on terve lehekülg, kus sul on endal võimalus joonistada, kus tahaksid puhata.

Kohvrid on juba pakitud, kuid kas sa tead, milline kohver kuulub Kake Make emale, isale, vanaemale ja kutsikale? Liigu mööda jooni ja saad teada. Milline kohvritest on Kake Make oma? Leia see üles ja värvi ära.


Reis võib alata! Kake Make ja tema pere on autos, sõit algab, milliseid asju neil puhkusel vaja läheb? Leia need üles ja värvi ära.

Seejärel saad kokku panna mosaiikpildi, et välja selgitada, kuhu Kake Make pere kõigepealt läheb.

Autos peavad kõigil olema turvavööd ja need peavad olema ka kinnitatud. Sul avaneb võimalus joonistada kõigile reisijatele turvavööd ja pilt ära värvida.

Mitut puud Kake Make autoaknast näeb? Mitut kuuske, kaske, mändi, tamme ja pärna? Pane need kõik ilusasti kirja.


Mulle tundub, et Kake Make on koos perega jõudnud metsa, sest väike tüdruk hakkab koos vanaemaga marju korjama. Siin on põldmarjad, pohlad, mustikad, metsmaasikad, vaarikad. Millisele kõrrele on lükitud kõige rohkem marju? Kas suudad kokku lugeda?

Edasi tuleb sul üles leida ja ära värvida kõige paksem mardikas, kõige väiksem ämblik, kõige lõbusam konn, kõige pikem vihmauss. Kas tead, milline on pildil oleva nelja linnu vari, milline sipelgas jõuab pessa?

Millega tegeleb samal ajal Kake Make isa? Paneb telki püsti? Korjab seeni? Püüab liblikaid? Või on hoopis kalal? Milline ämbritest on isa oma? Mitu kala isa sai, kas suudad need trikipildilt üles leida?

Ema kutsub terve pere einestama. Sul tuleb ära värvida laudlina, jätkates etteantud mustrit.


Kas tunned metsa seadusi? Leia pildilt seitse peitu pugenud oravat? Värvi mets ära.


Sõidame edasi. Kuhu nüüd? Lõika jällegi ruudud välja ja kleebi kokku mosaiikpilt. Me oleme jõudnud randa. Leia üles kõik teokarbid ja värvi need ära. Seejärel vaata pildil olevaid asju, pööra uus lehekülg ja tuleta meelde, mida sa nägid. Mida eelmisel leheküljel asjadest ei olnud? Tee sellele ring ümber.

Aita Kake Makel ka liivalossi teokarpide ja kivikestega kaunistada.


Sõidame edasi. Kuhu nüüd läheme? Lõika jällegi ruudud välja ja kleebi kokku mosaiikpilt. Oleme jõudnud linna, sest alustame sõitu linnaekskursioonibussiga. Sõidame ka karusselliga, sööme jäätist, värvime Kake Make teisi suveplaane ja paneme kirja ka enda suveplaanid. Ja lõpuks teeme veel ka ühe mõnusa ja maitsva piima-jäätisekokteili, sest siin on kirjas retsept ja õpetus, kuidas seda teha.

 

Selline vahva tegelusvihik. Saab joonistada, lõigata, värvida ja mängida. Lisaks saad teada, kus Kake Make puhkusel käis, mida puhkuse ajal tegi.

 

Ülesanded on koostanud Egle Cebatoriene ja Vaida Dubickiene, illustreerinud Lina Zutaute, kes on ka Kake Make raamatute autor.

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad