KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: ''Kake Make läheb loomaaeda. Ülesanded lastele. Joonista, lõika, mängi, värvi''
Uus raamat: ''Kake Make läheb loomaaeda. Ülesanded lastele. Joonista, lõika, mängi, värvi'' (6 aprill 2017)


„Kake Make läheb loomaaeda. Ülesanded lastele. Joonista, lõika, mängi, värvi“

(Pegasus)

 

Kake Make valmistub koos vanaemaga loomaaeda minema, et sealsete loomadega tuttavaks saada. Kutsume sindki kaasa!
Sellel väljasõidul saad sa loomaaia elanike kohta palju huvitavat teada ja õpid ka turvaliselt tänavat ületama. Ja et oleks veelgi lõbusam, ootavad sind tegelusvihiku lõpus toredad ülesanded.

 

Tegelusvihikud või töövihikud on ju hästi vahvad ning lahedad, sest nendes on võimalik joonistada, värvida, lõigata ja mängida. Lisaks sellele on selle tegelusvihiku peategelaseks meile juba mitmest lasteraamatust tuttav väike tüdruk, kel nimeks Kake Make.


Selles töövihikus on vahva Kake Make lugu, milles väike tüdruk läheb loomaaeda.

Lugu algab sellest, et Kake Make pere saab iga päev postkastist terve pataka kirju. Kui sa suudad Kake Make pereliikmed ühendada joone abil talle saadetud kirja, arve või ajakirjaga, siis saad teada, kes mida sai.

Igal juhul saab Kake Make kutse, milles loomaaiadirektor kutsub kõiki lapsi, kes armastavad loomi, ei kuhugile mujale kui loomaaeda! Ja see on ju hiiglama vahva!


Kuna Kake Make on ju veel väike tüdruk, siis ta ei saa loomaaeda üksinda minna, mistõttu hakkab ta valmistuma koos vanaemaga loomaaeda minekuks.

Väljas sajab.

Millised jalanõud sobivad? Sul on võimalus valida 12 jalanõust need, mis võiksid vihmase ilmaga sobida.

Järgmisel leheküljel on sul võimalus otsida ühesuguseid pilvi ja need omavahel joonega ühendada. Milline pilv jäi ilma paariliseta? Kas suudad selle pilve leida?

Kui õues sajab, siis ei tohi unustada ka vihmavarju. Sul on võimalus värvida pilt nii, et saaksid kaks ühesugust vihmavarju.


Õnneks läheb vihm ruttu üle. Välja tuleb päike. Kake Make pistab jooksu, kuid kas suudad leida, milline tükike on puudu pildilt, millel on tänav?

Loomulikult tuleb tänaval olla ettevaatlik. Tuleb üles otsida jalakäijate ülekäigurada.

Milline liiklusmärk seda kohta näitab? Kas tead?

Sul on võimalik ühendada punkte ja värvida liiklusmärk õiget värvi. Kas tead kummale poole tuleb kõigepealt vaadata, kui hakkad tänavat ületama?


Seejärel meenutame ka valgusfoori põhitõdesid. Mida teha siis, kui fooris põleb punane, kollane või roheline tuli. Kake Make saab igati hästi aru, et tänaval peab olema ettevaatlik, kuid sellel pildil, mis nüüd avaneb, käituvad mõned väga valesti. Kas sa tead kes?


Edasi on sul võimalik osad välja lõigata ja panna kokku mosaiikpilt ristmikust. Millised on need ülekäigurajad, kust Kake Make võiks turvaliselt üle tänava minna? Uuri ja vaata lähemalt.


Seejärel on sul võimalus aidata Kake Make ja tema vanaema läbi labürindi, et jõuda loomaaeda.


Ja olemegi loomaaias!

Kake Maket ja vanaema tervitab loomaaia direktor, kes tutvustab ka loomaaia külastamise reegleid. No tead ju küll – loomi ei tohi ärritada ega hirmutada, loomaaias ei tohi lärmata, loomi ei tohi toita, et tohi ronida üle turvapiirete jne.

Järgnevatelt piltidelt leiad känguru, tiigri, jõehobu ja rebase. Väikesed loomad on oma ema moodi. Sul on võimalus loomalapsed ära värvida.

Milliseid loomi võib loomaaias veel näha?

Kas tead?

Loomaaeda on saabunud ka mitmed uued elanikud – pelikan, surikaat, paavian, okassiga jt. Millised võiksid olla nende nimed?


Liigume edasi. Kas suudad leida pildil oleva elevandi varju, värvi ära kõige pikema ja kõige lühema kaelaga kaelkirjak. Kas suudad joonistada ruudustikku etteantud lõvi ja selle ka ära värvida, kas leiad üles peegli, mis näitab täpset ahvi peegelpilti?

Mille on alla neelanud boamadu? Joonista kilpkonnad lõpuni, et nad oleksid täpselt ühesugused. Seejärel on võimalik välja lõigata pildi osad ja kokku panna sebra.


Tegelusvihiku lõpus värvime veel kalu ja aitame hüljestel süüa saada, kohtume pingviinidega, mängime loomadega peitust – kus nad ennast pildil peidavad?


Päris lõpus hakkame meisterdama pähklikoorest kilpkonna.

Vihikust on võimalik välja lõigata viis looma ja teha oma loomaaed.

Tagasisekaanele on sul võimalus kleepida oma pilt/foto, siis on teada, kes koos Kake Makega lommaaias käis.

 

Selline vahva tegelusvihik. Saab joonistada, lõigata, värvida ja mängida. Lisaks õpid liikluses käituma ja saad tuttavaks põnevate loomadega.

 

Ülesanded on koostanud Egle Cebatoriene ja Vaida Dubickiene, illustreerinud Lina Zutaute, kes on ka Kake Make raamatute autor.

 

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad