KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Jane Patience "Karvajala tore mõte"
Uus raamat: Jane Patience "Karvajala tore mõte" (9 aprill 2017)


Jane Patience

„Karvajala tore mõte“

(Hea Lugu)

 

Vikerkaarekülas paksu metsa sees elavad päkapikud. Nende kodud on puuõõntes ja juurte vahel. Vikerkaareküla sepp Tammeparra-Priidik elab koos naise Prita ja poja Karvajalaga tammepuu all. Ühel päeval kolib nende kodupuu õõnsusesse öökull ja miski pole enam endine. Tänu Karvajala toredale plaanile muutub päkapikupere elu aga taas õnnelikuks. 

Südamlik lugu imekaunite piltidega nii suurtele kui väikestele muinasjutumaiatele lugejatele. 

 

Kas Sulle muinasjutud meeldivad? Meeldivad? Sel juhul on kõik igati hästi, sest see raamat ongi muinasjuturaamat, omamoodi järg raamatule „Savipoti-Tobi soovikaev“. Ka mulle meeldivad muinasjutud, nagu ka see raamat.

Oleme taaskord Vikerkaarekülas, mis on inimsilmale nähtav siis, kui taevas on vikerkaar. Muul ajal näevad seda metsaloomad ja päkapikud, kes seal elavad.


Vikerkaareküla päkapikud on rõõmsameelne ja toimekas rahvas. Külas juhtub põnevaid ja huvitavaid asju ja keegi ei tunne kunagi igavust.

Mis juhtub selles raamatus?

Selles raamatus saame tuttavaks Vikerakaareküla sepa Tammeparra- Priidiku, tema naise Prita ja poja Karvajalaga. Sepp on tubli ja töökas mees, kes hetkel valmistab proua Viirpuule uut praekahvlit. Tegelikult on Vikerkaareküla päkapikkudel vahvad nimed. Põhjus selles, et paljud päkapikud rajavad kodu puude juurde ja kannavad seepärast puude nime.


Ühel hetkel lendab üle Tammeparra-perekonna peade öökull, kes kaob õõnsusesse nende tammepuu ladva lähedale. Näib, et nad on saanud uue naabri. Karvajalg loodab, et saab endale uue sõbra.

Möödub paar nädalat. Äkki märkavad kõik päkapikud, et Tammeparra-Priidik on muutunud väga tusaseks. Ta polegi enam rõõmsameelne. Mis on juhtunud? Selgub, et Priidik ei saa enam öösiti magada, sest öökull huikab öö läbi ja hoiab päkapiku öö otsa ärkvel.


Veidi hiljem saab Karvajalg öökulliga siiski sõbraks ja selgub, et ka öökullil ei meeldi enam selles tammes elada, sest tema ei saa päeval magada, kuna Priidik haamerdab.

Mis oleks sellises olukorras lahendus? Üks ei saa magada öösel, teine ei saa magada päeval. Kas Priidik saaks öökullilt viisakalt küsida, kas öökull sooviks kolida mõne teise puu otsa?


Priidik lähebki asja uurima, kuid see külaskäik lõpeb peaaegu väga õnnetult. Mis juhtub?

Õnneks tuleb Karvajalale pähe väga põnev ja hea mõte. Milline mõte? Kas see toob sõbraliku lahenduse? Kas see mõte meeldib Karvajala isale ja emale ja öökullile? Sellest peate ise edasi lugema, ja vastused saate sellest raamatust igal juhul teada.


Selline igati mõnus muinasjuturaamat on see „Karvajala hea mõte“. Väga lahe muinasjutt, millele on suurepärased pildid joonistanud John Patience.

 

Marko Tiidelepp

 

 « Eelmised nädalad