KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: "Kake Make ametite labürindis. Ülesanded lastele. Joonista, lõika, mängi, värvi"
Uus raamat: "Kake Make ametite labürindis. Ülesanded lastele. Joonista, lõika, mängi, värvi" (24 aprill 2017)


„Kake Make ametite labürindis. Ülesanded lastele. Joonista, lõika, mängi, värvi“

(Pegasus)

 

Ema, isa ja vanaema küsivad tihti, kelleks Kake Make tahab saada, kui ta suureks kasvab. Kake Make otsustab välja selgitada, milliseid elukutseid on olemas ja mida huvitavat iga ameti pidaja teeb. Aga kelleks sina saada tahad?

 

Tegelusvihikud või töövihikud on ju hästi vahvad ning lahedad, sest nendes on võimalik joonistada, värvida, lõigata ja mängida. Lahe on seegi, et selle tegelusvihiku peategelaseks on meile juba mitmest lasteraamatust tuttav väike tüdruk, kel nimeks Kake Make.

Ka selles vihikus on vahva Kake Make lugu, sest väike tüdruk saab tuttavaks erinevate ametitega.

 

Töövihiku esimestel lehekülgedel tuleb sul nuputada, milliste ametite juurde piltidel kujutatud asjad kuuluvad. Need tuleb omavahel joonega ühendada ja ära värvida.

Edasi läheme poodi, kus inimesi aitavad müüjad. Millistesse poodidesse piltidel olevad asjad sobivad? Lõika kaubad välja ja kleebi need õigesse poodi.

Kes on apteeker? Kas tead? Kus ta töötab? Millised ravimipudelid teistega ei sobi? Kake Make toimetab laboris, kus valmistab uusi ravimeid. Sul on võimalus värvida katseklaase.


Kas sa tead, kes töötavad kohvikutes ja restoranides? Kokkadel on kandiku peal palju asju, kuid mõlemal on ka viis ühesugust asja. Sul tuleb need üles leida.

Kas leiad üles ka neli puuvilja, mis on mõlemal taldrikul? Kas leiad üles igast reast söögiriistad, mis on samas järjekorras nagu pildil näidatud?

Seejärel saame tuttavaks politseinikega. Milline vari on kurjategija oma, keda politseinik taga ajab? Millised on pildil olevad kaks täpselt ühesugust autot? Kas suudad politseinikku aidata?


Kuidas töötavad loomaarstid? Mitu looma on pildil, keda tuleb loomaarstil ravida? Millised loomad on jäänud haigeks?

Edasi tulevad fotograafid. Millise fotograafi fotoaparaat on pildil? Sul tuleb läbida labürint, siis saad teada.

Üks fotograaf on pildistanud koertenäitust, millised koerad puuduvad teisel pildil?


Tutvume ka juuksuri ametiga. Kas suudad leida pildilt just sellise kammi, mida otsitakse? Millised töövahendeid juuksur kasutab? Leia need üles ja värvi ära. Sul on võimalus ka soenguid joonistada.

Raamatus on väikese lugeja ees veel treenerid, piloodid, kes juhivad lennukit, moedisainerid (sul on võimalik joonistada kleite ja aidata Kake Makel luua oma moekollektsiooni), arhitektid, muusikud (millisesse mikrofoni Kake Make laulab, kas suudad selle pildilt üles leida?).


Raamatu lõpus on Sul võimalus joonistada, kelleks tahad sina saada. Siin on ka vahva mäng, mil nimeks „Ametid“ – tuleb lõigata välja ruudud ning leida igale ametile sobiv töövahend.

 

Selline vahva tegelusvihik. Saab joonistada, lõigata, värvida ja mängida. Lisaks saad tuttavaks põnevate ametitega.

 

Ülesanded on koostanud Egle Cebatoriene ja Vaida Dubickiene, illustreerinud on Kake Make raamatute autor Lina Zutaute.

 

Marko Tiidelepp

 

 « Eelmised nädalad