KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Ingo Siegner "Väike lohe Kookospähkel ja võimas võlur"
Uus raamat: Ingo Siegner "Väike lohe Kookospähkel ja võimas võlur" (27 aprill 2017)


Ingo Siegner

„Väike lohe Kookospähkel ja võimas võlur“

(Ajakirjade Kirjastus)

 

Väike lohe Kookospähkel ja okassiga Matilda lähevad Rahnurappa seenele. Ootamatult kohtuvad nad kitsega, kes püüab edutult pudelilt korki ära saada. Selgub, et tegemist pole hoopiski mitte kitse, vaid nõiutud võluriga.

Võimas võlur Holunder on kogu Pudelimaa valitseja, kelle tema õel vaenlane, maag Kitsehabe on loomaks moondanud ja Pudelimaalt välja ajanud. Loomulikult on Kookospähkel ja Matilda valmis Holunderi aitama, et too oma võluriiki jälle valitseda saaks.

Järgmises raamatus peab Kookospähkel üle saama lennuhirmust, et koos teiste lohekooli õpilastega kaugele keset merd asuvale Tulekaljule koolipeole lennata.

Ingo Siegneri populaarne raamatusari jutustab julgest uudishimulikust väikesest lohest Kookospähklist ja paljudest seiklustest, millesse ta satub. Lood viivad põnevasse fantaasiamaailma, kus armsad tegelased toovad naeratuse näole suurtele ja väikestele. Raamatud sobivad hästi nii algajale lugejale kui ka ettelugemiseks.

 

Väikese tulelohe Kookospähkli vahvad, põnevad ja lastesõbralikud seiklused jätkuvad. Eesti keeles on see juba neljas Kookospähkli ja tema sõprade seiklustest pajatav raamat, varem on ta läinud esimest päeva kooli, kohtunud mereröövlite ja viikingitega. Seekord jätkuvad seiklused Pudelimaal ja mängu tulevad kaks võlurit – üks neist hea, teine paha.

 

Lohesaarele (see on koht, kus Kookospähkel elab) on saabunud sügis. Puulehed on värvunud punaseks ja kollaseks. Kookospähkel ja tema parim sõber, okassiga Matilda lähevad Rahnurabasse seenele.

Korvid on seeni täis ja nad valmistuvad tagasiteeks, kui Matilda tunneb äkki mingit lõhna! Ta haistab kitse. Kookospähklit ajab see veidi isegi naerma, sest Rahnurabas ei ole mingeid kitsi, kuid üsna pea tunneb kitselõhna ka väike tulelohe.

Ei möödu palju aega, kui Kookospähkel ja Matilda märkavad valget kitse, kes püüab meeleheitlikult avada võimsa puu juurte vahele pistetud pudelit. See ei taha tal mitte kuidagi õnnestuda.


Kits avaldab Kookospähklile ja Matildale suure saladuse – ta ei olegi kits, vaid võimas võlur. Tema on Holunder, Pudelimaa valitseja! Kits osutab pudelile ja läbi rohelise klaasi on pudeli sees näha pisikest maad. See vist ongi Pudelimaa.

Holunder jutustab, kuidas õel võlur Kitsehabe sai kätte Holunderi võlukepi ja paha võlur lausus sealoitsu, mistõttu Holunder muutuski seaks ja tema võlujõud kadus. Seejärel oli Kitsehabe võtnud Holunderi kuju ja valitseb nüüd ise kogu Pudelimaad. Sea ehk Holunderi viskas Kitsehabe pudelist välja. Paha lugu.


Holunder otsustas minna abi paluma nõid Rubiinialt. Ta vantsis seana läbi tohutu kõrbe Rubiinia nõiatorni juurde. Väike lugeja saab teada, et nõid Rubiinia on pisut raske iseloomuga ja nõidumises pole ta kuigi osav. Holunder lootis, et Rubiinia muudab ta kotkaks, siis saaks ta lennata tagasi Pudelimaa lossi, kus ta oleks oodanud sobivat võimalust ja lausunud vastuloitsu ning saanud võidu Kitsehabe üle, kuid Rubiinia vusserdas Holunderist hoopis kitse. Kitsena Holunder lossi tagasi ei pääse. Näib, et asjad on ikka väga-väga pahasti.


Meie peategelane, Kookospähkel on kindel, et tema ja Matilda saavad kitse, vabandust, Holunderi aidata. Väike tulelohe teab, et Kitsehabe plaanib juba ammu mõnd tulelohet kinni püüda. Kookospähkel läheb ja koputab lossi väravale, nii pääseksid nad kolmekesti lossi. Kõlab nagu plaan.

 

Kuidas Pudelimaale saada? Selleks pistavad Kookospähkel, Matilda ja kits nina pudelisse  ning äkki nad ongi Pudelimaal.

Seal ujuvad nad alguses sügavsinises meres. Päikeseloojangul jõuavad nad kaldale ja uinuvad silmapilkselt. Hommikul kohtuvad nad härjapõlvlasega, kes liigub logiseva puuvankriga, mille ette on rakendatud eesel. Kutsaripukis on härjapõlvlane, kel nimeks Kõrvitsa-Kusta, tema kõrval istub üks kummalise olemise ja käitumisega vares. Kõrvitsa-Kusta lubab viia meie kolm seiklejat Pudelimaa lossi juurde.

Teel lossi näevad nad rikkalikku saaki kandvaid maisipõlde, kuid pole näha neid, kes maisi koristaks. Selgub, et Holunder (tegelikult ju hoopis Kitsehabe) oli talunikest härjapõlvlased kiviks moondanud, kui need olid keeldunud suuremat saaki võlurile andmast. Varsti nad läbivad asula, milles on kõik kiviks moondatud! Täitsa kohutav lugu. Ka Kõrvitsa-Kusta ei saa aru, miks on Holunder äkki sedavõrd halvaks muutunud. Heast võlurist on saanud halb võlur. Tema ju ei tea, et Holunder polegi Holunder.


Igal juhul meie seiklejad lossi jõuavad ja seal lähevad asjad väga põnevaks.

Mis saab edasi? Ma ei saa sulle ju kõike ka ära rääkida, siis ei viitsigi sa ju raamatut edasi lugeda. No nii palju ütlen veel, et Kookospähkel võetakse vangi, kits ehk Holunder ja Matilda pääsevad põgenema.

Kas Kookospähkel vabastatakse vangist?

Kes on see läbipaistev kummitus Kumps, kes mängu tuleb, ja milline osa on temal selles loos mängida?

Millise plaani peategelased välja mõtlevad, et lüüa Kitsehabe? Plaan on igal juhul väga-väga kaval.

Kas Kookospähkel ja Matilda saavad tagasi Rahnurabasse?

Lugege kõigest sellest ise edasi, sest see on taaskord üks igati kaasahaarav ja muinasjutuline seiklus.

Raamatu väga armsad ja lahedad pildid on jonnistanud raamatu autor ise.

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad