KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Warren Elsmore "Klotsiloomad. 40 nutikat ja loomingulist ideed LEGO klotsidest"
Uus raamat: Warren Elsmore "Klotsiloomad. 40 nutikat ja loomingulist ideed LEGO klotsidest" (5 juuni 2017)

Warren Elsmore

„Klotsidest autod ja veoautod. 40 nutikat ja loomingulist ideed LEGO klotsidet“

(Tänapäev)

 

Klotsidest ehitamine on nüüd lõbusam kui kunagi varem! Igaüks, kellel on kastitäis LEGO klotse, saab klotsimeister Warren Elsmore'i juhatusel ehitada need 40 loomakujukest. Mitme klassikalise LEGO komplekti klotsidest loomad sobivad suurepäraselt ebaharilike ehitusmooduste katsetamiseks ja erinevatest komplektidest järele jäänud klotside uuel lõbusal viisil kasutamiseks. "Klotsiloomad" viib teid nende kujukestega uutele loomingulistele kõrgustele, ja tihti on selleks vaja vähem kui 100 klotsi. 

Raamatus on:

40 uut kujukest

Selged sammsammulised juhised iga kujukese ehitamiseks

Hulk erinevaid naljakaid, karvaseid, soomuselisi ja sulelisi elukaid, nende hulgas kass, luik, jääkaru, piraaja ja nii edasi.

 

See on nüüd küll üks ilmatuma vahva raamat kõikidele nendele lastele, kellele meeldib LEGO klotsidega ehitada ja meisterdada. Mul on tunne, et selliseid lapsi on tegelikult ikka päris palju. Minu lapsepõlves siinmail LEGO klotse ei olnud, kuid olid ühed teised klotsid, need olid pärit Ida-Saksamaalt ja kandsid nime PEBE, ja ütleme nii, et ka nendega oli üsna lahe mängida. Nüüd on LEGO Eestimaal ilusasti olemas, mistõttu on ilmatuma lahe leida ka selline raamat, mis annab vahvaid ideid väikesele meistrimehele, kui tal hakkavad omad ideed otsa saama.

Warren Elsmore tõdeb raamatu alguses, et selle raamatu jaoks ammutas nende meeskond inspiratsiooni LEGO Classic seeria komplektidest. Autor lisab, et osade asjade kokku panemiseks võib vaja minna mitut Classicu komplekti. Oluline on ka see, et meisterdamist tuleks nautida. Just täpselt nii, see on õige suhtumine.

 

Esimene loom selles ägedas raamatus on liblikas. Autor selgitab lühidalt, milliseid klotse täpselt ta liblika puhul kasutas ja miks ta selle just niisuguse tegi. Seejärel on ülevaade klotsidest ja muudest detailidest, mida vaja läheb. Kõik vajaminevad detailid on antud koguseliselt, siis on lihtne kohe alguses vajaminevad asjad valmis panna. Edasi juba joonised, kuidas selline lahe ja ilus liblikas meisterdada.

Teine loom on papagoi. Autor kinnitab, et papagoid on lemmikloomadena kasutatud sadu, kui mitte tuhandeid aastaid. Kirkalt värvikireva, kaarduva noka, tugevate jalgade ja küünistega linde võib leida troopilistest ja lähitroopilistest piirkondadest.

Siinkohal pean mainima, et ka järgmiste loomade juures räägib autor ka loomade kohta põnevaid fakte. Kuid, ka papagoi puhul on kirjas taaskord klotsid ja detailid, mida vaja läheb, loomulikult tükilise täpsusega ja lähebki jälle ehitamiseks.


Raamatus on veel väga palju loomi, mis kõik on LEGO klotsidest ehitatud ja valik on ikka väga hämmastav ja kirev. Siin on pesukaru, loomade kuningas lõvi, jänes, part, põrnikas, isegi jääkaru, rebane, elevant, vahva panda, hüljes, mesilane, ohtlik piraaja, kits, madu, kass, siga, lammas, lehm, kurg, vähk, konn, kalkun, hai, hobune, kaelkirjak, kaamel, luik, krabi, kobras, antiloop, tüügassiga, hiir, ämblik, sipelgas, gorilla, ninasarvik, flamingo ja moskiito.

Kui Sul on kodus väga palju LEGO klotse, siis õnnestub Sul kokku panna igati vahva loomaaed.

 

Väga-väga vahva raamat, mille abiga jätkub nokistemist ikka päris mitmeks päevaks.

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad