KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Ingo Siegner "Väike lohe Kookospähkel ja koolipidu Tulekaljul"
Uus raamat: Ingo Siegner "Väike lohe Kookospähkel ja koolipidu Tulekaljul" (15 august 2017)


Ingo Siegner

„Väike lohe Kookospähkel ja koolipidu Tulekaljul“

(Ajakirjade Kirjastus)

 

Lõpupidu Tulekaljul on kooliaasta kõige olulisem sündmus.

Ainult Kookospähkel ei rõõmusta kogu südamest. Väikese lohe tiibades ei ole veel nii palju jaksu, et Tulekaljule lennata, seetõttu peab ta sinna loksuma parvel koos lennuvõimetute lohedega. Olukorda parandaksid vaid järeleaitamistunnid lendamises. Kust leida õhuäss, kes Kookospähkli hädast välja aitaks?

Ingo Siegneri populaarne raamatusari jutustab julgest uudishimulikust väikesest lohest Kookospähklist ja paljudest seiklustest, millesse ta satub. Lood viivad põnevasse fantaasiamaailma, kus armsad tegelased toovad naeratuse näole suurtele ja väikestele.

Raamatud sobivad hästi nii algajale lugejale kui ka ettelugemiseks.

 

Pean tunnistama, et mulle väikese lohe Kookospähkli raamatud meeldivad, sest need on sellised armsad, malbed ja mõnusad. Raamatu autor on joonistanud raamatusse ka väga lahedad pildid ja eesti keeles on see raamat juba viies.

 

Seekordne raamat algab sellega, et lendlohelapsed harjutavad hüpet kaljult. Kookospähkel kaljuhüpet ei oska, ta lausa kardab seda, kuid ainult kaljuhüpet osates on tal võimalus pääseda viimasel koolipäeval lendama Tulekaljul toimuvale koolipeole. Sinna saab sõita ka parvega, kuid ainult see, kes suudab sinna lennata, on tõeline lendlohe. Sel päeval saabub lohelastele ka uus lennuõpetaja, kel nimeks Emma. Ka nende praegune õpetaja, Prosalinda on kohal. Just Prosalinda on see, kes käsib Kookospähklil hüpata, ta isegi lausa vopsab meie väikest lendlohet.

Kookospähklil ei tule kaljuhüppest midagi välja, ta kukub ja saab haiget. Õnneks on Kookospähklil kodus isa Magnus ja ema Mette, kes väikest lendlohet lohutavad, talle ürditeed ja kookoseküpsiseid valmistavad.

Paari päeva pärast on Kookospähkel terve, kuid lennukooli ta minna ei taha. Tavapärsest koolitööst võtab ta osa (on ju Kookospähkel igati nutikas väike lohe), kuid lennukoolis ta koolivaheajani ei käi.

 

Ühel päeval pisut enne koolivaheaega istub Kookospähkel oma sõprade, okassiga Matilda ja õgardlohe Oskariga Lohelahe ääres ja teeb kodutöid. Kookospähkel aitab Matildal ka matemaatikaülesannet lahendada, kuid jutt läheb salamisi ikka lendamise peale. Kookospähkel lubab, et õpib iseseisvalt lendamise selgeks, kuid nende vestlusesse sekkub üks vahva metshani. Tema nimi on Tiidrik Düüs, ja ta kinnitab, et on vigurlennu saaremeister ja kestvuslennu maailmameister. No mine tea, kas ta ikka nii kõva metshani on, kuid vähemalt on ta nõus Kookospähklit aitama – tema kinnitab, et kõige parem oleks siiski see, kui Kookospähkel käiks lennukoolis.

 

Samal õhtul läheb Kookospähkel kõrge kalju juurde, kus ta kohtub uue õpetaja Emmaga, kes kinnitab, et Kookospähkel peab ennast usaldama ka siis, kui põlved värisevad. Kookospähel vaatab kaljult alla ja mõistab, et see ei olegi jube, hoopis põnev on. Kookospähkel hüppab ja üllatus-üllatus, tema kaljuhüpe õnnestub! Tubli väike lohe!

Kookospähkel uurib Emmalt, kas see võiks teda veel treenida. Selgub, et lennukool on selleks korraks läbi ja kõik peavad tegema ettevalmistusi koolipeo jaoks. Kookospähkel lubab siiski, et proovib Tulekaljule lennata, kuid Emma tuletab meelde, et sinna lennates peab Kookospähkel kaasa võtma ka sületäie lõkkepuid. Kuid Kookospähkel on kindel – tema lendab Tulekaljule!

 

Seejärel pannakse kokku Kookospähkli meeskond, kuhu kuuluvad Matilda, Oskar ja Tiidrik Düüs. Nüüd hakatakse üheskoos treenima ja harjutama, lendamist. Isegi Tiidrik Düüs on nõus lendlohet aitama, kuid tal on vastutasuks ka üks põnev soov.

 

Mis soov Tiidrik Düüsil on? Kas harjutamine teeb ka Kookospähkli lennumeistriks? Kas treenimine ja harjutamine on lihtsad? Või tuleb ette ka ootamatusi? Milline on peaproov, kes asendab Kookospähkli käte vahel lõkkepuid? Kas Kookospähkel pääseb Tulekaljule koolilõpupeole?

Nendele küsimustele saate vastused, kuid selle vahva raamatu lõpuni loete. Ja päris kindlasti on see täpselt sama lahe ja vahva Kookospähkli-raamat nagu ka neli eelmist.

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad