KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Anne Civardi "Minu esimesed kogemused"
Uus raamat: Anne Civardi "Minu esimesed kogemused" (23 august 2017)


Anne Civardi

„Minu esimesed kogemused“

(Varrak)

 

Selle raamatu lood kirjeldavad lõbusal ja sõbralikul viisil igapäevaseid olukordi, millesse väikelapsed võivad sattuda, nagu hambaarsti külastus, lennukireis, kutsika võtmine või esimene päev lasteaias.
Maailmakuulsa illustraatori Stephen Cartwrighti soojad ja humoorikad pildid pakuvad lastele palju avastamislusti ning aitavad arendada kõne- ja vaatlusoskust.

 

„Minu esimesed kogemused“ on väga vahva ja huvitav raamat lastele, ja selle alguses öeldakse, et see on raamat, mis on koostatud viisil, et aidata lapsel lugema õppida. Ma usun, et selle raamatuga on lugemist õppida küll igati vahva, sest siin on ju argipäevased lood, argipäevased askeldused ning väga ilusad ja lastesõbralikud pildid.

Alguses öeldakse veel sedagi, et lugema paremaks õppimiseks, tuleks kogu lugu lapsevanematel esmalt kõva häälega ette lugeda, vaadata üheskoos pilte ning rääkida, keda ja mida on neil kujutatud. Seejärel peaksid lapsevanemad last lugema lühemaid, lihtsamaid tekste iga lehekõlje ülaservas, ise peaks lapsevanemad ette pikema teksti lehe allservas. Sel moel kordamööda lugedes tekib lapsel huvi ja hasart ning ta võtab seda kui uut põnevat mängu. Vo sedasi.

Lugusid on raamatus kokku üheksa.

Esimene lugu on „Haiglas“, kus toimetab perekond Tamm, kuhu kuuluvad isa, ema, poeg Siim, tütar Liis, kass Simba ja kuldkalad Tik ja Tok. Siimule teeb haiget kõrv, mistõttu minnakse arsti juurde, kus selgub, et Siimu kõrva tuleb opereerida. Siim peab minema haiglasse, kus saame teada, mida enne operatsiooni seal tehakse, kellega Siim haiglas kohtub ja kokku puutub, kuidas läheb tema operatsioon.

Teine lugu on „Arsti juures“. Siin saame tuttavaks perekond Lepaga – ema ja isa, kaks venda Markus ja Lauri, õde Laura, koer Tuks ja kass Miisu. Hommikul ärkab Laura kõva köhaga ja Markusel valutab käsi. Näib, et nad peavad minema arsti juurde. Ema lähebki kolme lapsega artsi juurde. Arsti nimi on doktor Ilves. Arst peab vaatama Markuse kätt, Laura kurku ning väikest Laurit tuleks vaktsineerida. Edasi saad lugeda, mida doktor Ilves teeb, kuidas lastel läheb.

Kolmas lugu on „Lasteaias“. Lubage tutvustada perekond Metsa – ema, isa, tütar Mari, poeg Madis, kass Artur, hamster Rotu ja kaks kassipoega Miia ning Ruudi. On hommik, kell on kaheksa, Madis ja Mari peavad tõusma, et lasteaeda minna. Samasse lasteaaeda läheb ka nende naabritüdruk Tiiu. Ema ja isa aitavad lastel riidesse panna ja lasteaeda nad ilusasti ka jõuavad. Edasi saad lugeda sellest, mida põnevat lasteaias sellel päeval juhtub, mida lapsed lasteaias teevad.

Neljandas loos lähme koos perekond Saarega hambaarsti juurde, viiendas loos sünnib perekond Kasele uus beebi, kuuendas loos peab perekond Põld kolima uude elukohta, seitsmendas loos võtab perekond Ahven kutsika, kellele pannakse nimeks Täpi. Kaheksandas loos lendame koos perekond Sepaga lennukis ning viimases, üheksandas loos läheme koos perekond Tulbiga peole.

 

Sellised vahvad, lühikesed ja lihtsad lood on selles lahedas raamatus. Tekstid on lihtsad ja kergesti arusaadavad ning jälgitavad, pildid on suured, värviküllased ja lapsesõbralikud.

 

5+ raamat.

 

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad