KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Ingo Siegner "Väike lohe Kookospähkel ja Must Rüütel"
Uus raamat: Ingo Siegner "Väike lohe Kookospähkel ja Must Rüütel" (26 september 2017)


Ingo Siegner

„Väike lohe Kookospähkel ja Must Rüütel“

(Ajakirjade Kirjastus)

 

Kookospähkel, Matilda ja onu Ingmar rändavad kaugele Rüütliriiki, et asuda valvesse iidvana õunapuu juures, mille pärast lohed ja inimesed on võidelnud nii kaua, kui keegi mäletab. Paraku õnnestub riukalikul Mustal Rüütlil onu Ingmar vangistada. Nüüd tuleb Kookospähklil ja ta sõpradel kogu oma kavalus mängupanna, et onu vabastada.

Ingo Siegneri populaarne raamatusari jutustab julgest uudishimulikust väikesest lohest Kookospähklist ja paljudest seiklustest, millesse ta satub. Lood viivad põnevasse fantaasiamaailma, kus armsad tegelased toovad naeratuse näole suurtele ja väikestele.

Raamatud sobivad hästi nii algajale lugejale kui ka ettelugemiseks.

 

Mul on väga hea meel, et väikese lohe Kookospähkli seiklused jätkuvad, sest selle sarja raamatud on igati vahvad ja kaasahaaravad. Seekordne raamat on eesti keeles juba kuues raamat, milles lohe Kookospähkel toimetab.

Seekordne lugu saab alguse sellest, et suur lohe, onu Ingmar peab lendama Rüütliriiki vahiteenistusse. Rüütliriik asub kaugel-kaugel Loheorust. Selle riigi keskel seisab iidvana õunapuu. Mäe varjus kõrgub rüütliloss. Onu Ingmar jutustab Kookospähklile ja lugejale sellest, et sellest ajast peale, kui lohed mäletavad, on lossiisandad tahtnud õunapuud maha raiuda, et mäe peale torn ehitada. Aga lohed peavad vahti ja jälgivad, et puuga midagi ei juhtuks. Seetõttu kutsutakse õunapuud ka Lohepuuks.

Kookospähkel tahab onu Ingmariga kaasa minna, sest ta tahaks ka rüütleid näha. Ta saab oma vanematelt loa, kaasa läheb ka Kookospähkli parim sõber okassiga Matilda. Nüüd võib lend Rüütlimaale alata.

Lõpuks jõutaksegi Rüütlimaale, suure õunapuu juurde. Võimsa õunaouu tüve ümbermõõt on suurem kui täiskasvanud tulelohel. Tihe lehestik on sügavroheline ja õunad tulipunased. Ilus ja uhke puu. Mäejalamil kõrgub võimas kindlus suurte tornide ja sügava vallikraaviga. Kindlusest pisut eemal jõe ääres asub küla. Onu Ingmar võtab vahikorra üle lohelt, kel nimeks Ole.

Onu Ingmar jääb kohe magama, sest ta arvab, et õunapuu juurde ei tule kedagi. Enne uinumist jutustab ta loo Mustast Rüütlist ja sellest, et Rüütliriigis on palju igasuguseid lohelõkse.

Onu Ingmar jääb magama. Kookospähkel ja Matilda otsustavad minna mõnda rüütlit otsima.

 

Veidi hiljem märkavad nad metsaserval mitut kuju, kellest üks kannab musta raudrüüd. See ongi vist Must Rüütel! Kookospähkel ja Matilda ei karda, nad hiilivad lähemale ja kuulevad pealt ühest riukalikust plaanist. Must Rüütel kavatseb kinni püüda õunapuud valvava lohe. Ta kavatseb lohe lõksu meelitada mee abil (lohedele meeldib mesi), millesse on segatud suur annus unerohtu. Suure meepüti kõrval on ka ratastega lamamistool, mille abil oleks võimalik lohe sõidutada kindlusesse. Autasuks saaks Must Rüütel lossiisanda tütre endale naiseks ja temast saaks ka uus lossiisand ehk kogu Rüütliriigi isand!

Kookospähkel ja Matilda otsustavad onu Ingmarit hoiatada, kuid nad jäävad hiljaks. Nad kiirustavad tagasi õunapuu juurde, kuid Ingmari on sealt juba lahkunud. Ta on tundnud kaugelt mee lõhna ja läinud mett otsima. Nüüd otsustavad Kookospähkel ja Matilda minna onu Ingmarit otsima, kuid nad kukuvad ise sügavasse auku. Nii satub onu Ingmar meelõksu, Kookospähkel ja Matilda lohelõksu. Must Rüütel viibki uinunud lohe lossihärra Bruno von Habemiku juurde, kus ta kelgib, kuidas alistas verejanulise lohe vihases mõõgavõitluses, mis on ju sulaselge vale. Vaatamata sellele saab Must Rüütel naiseks lossihärra tütre Bruniberta ja temast peaks saama ka uus lossiisand. Algavad ettevalmistused pulmapeoks.

 

Kas pulmapidu toimub? Kas Kookospähkel ja Matilda pääsevad lohelõksust? Ja kuidas? Kas onu Ingmar päästetakse? Kes on laulumees Walter von Lilleklump? Mis plaanid on temal Brunibertaga?

Igal juhul peavad Kookospähkel, Matilda ja Walter von Lilleklump välja mõtlema plaani, väga kavala plaani, kuid on ju Kookospähkel on igavesti nutikas lohe. Kas see plaan neil õnnestub? Kui raamatu lõpuni loed, siis saad teada. Sündmused lähevad igati põnevaks ja lõpus saad teada sedagi, kes tegelikult Must Rüütel on.

 

Selline armas, põnev ja kaasahaarav lugu on seekordses Kookospähkli-raamatus, väga vahvad tegelased ja loomulikult ka suurepärased illustratsioonid, mis pärinevad samuti raamatu autori sulest.

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad