Loe, kuula, nuputa » Liiklusohutus

Liiklusohutus: Ohutu sõidutee ületamine
Ohutu sõidutee ületamine (13 september 2010)
Kliki pildil, et näha seda suuremalt

Tere jälle!

 

Kui Sa oled liikluses jalakäija, siis tuleb Sul tavaliselt ikka aeg-ajalt sõiduteed ületada. Sõidutee ületamine nõuab alati suurt tähelepanu. Samuti on hea teada, kus seda kõige ohutum teha on. Kõige parem algus on see, kui Sa lähed kodun õigel ajal välja. Kui Sul on piisavalt aega, ei ole vaja liikluses kiirustada.

 

Kui Sa oled hästi suures linnas, siis seal on mõnikord tehtud jalakäijatele tee ületamiseks tunnelid või sillad. Need on kõige ohtumad. 

 

Järgmiseks ohutuks kohaks on valgusfooriga ülekäigurajad. Enne rohelise tulega sõiduteele astumist pead ikkagi hoolsalt tee peale vaatama, kas ikka kõik autod peatusid. Ja seda nii vasakult kui ka paremalt poolt.

 

Kui valgusfoori ei ole, siis otsi, kas näed vöötrada ehk sebrat. Ka sebra peale ei tohi enne astuda, kui oled kindel, et kõik autod on sebra ees seisma jäänud. Kui sõiduteel on mitu rida, siis vaata, et ka teistes ridades autod seisavad. Kõige julgem on üle sebra minna, kui kummaltki poolt autosid ei tule :)

 

Kui sebrat ka ei ole, siis vali üle tee minekuks selline koht, et mõlemale poole on hästi kaugele selgelt näha. Mine üle siis, kui Sa kummaltki poolt autosid tulemas ei näe.

 

Pane tähele! Mitte kunagi ei ole nii kiire, et peaksid autode vahelt läbi jooksma! Kui Sa hilined kooli või lasteaeda või bussi peale, siis Sa ainult hilined, aga jääd terveks. Terveks jäämine liikluses on kõige olulisem!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tervitades,


Sebra & Maanteeameti Liiklusohutus« Eelmised nädalad