Loe, kuula, nuputa » Liiklusohutus

Liiklusohutus: Miks on vaja kasutada turvavööd?
Miks on vaja kasutada turvavööd? (1 november 2010)


Siin autos on kõik lapsed turvavööga kinnitatud

Milleks turvavöö?

 

Järsu pidurduse või kokkupõrke korral kaitseb turvavöö autos sõitjat vigasaamise eest.

 

Hästi väikestel beebidel on turvahäll, milles nad autos sõidavad. Turvahäll kinnitatakse turvavööga nii autoistme külge, et beebi on näoga tagaakna suunas.

Pisikestel lastel on turvatool. Turvatoolil on omad turvatraksid, millega laps tugevasti turvatooli külge kinnitatakse. Turvatool omakorda kinnitatakse jälle turvavööga autoistme külge. Mõned turvatoolid on sellised, et neil on olemas ka magamisasend.

Alates 5-6ndast eluaastast saab laps sõita ka juba tavalise turvavööga. Tavalise turvavööga sõitmiseks tuleb tavalise autoistme peale panna turvaiste või suurte laste turvatool. Suurte laste turvatoolil on turvavöö suunajad, mis aitavad turvavööl üle keha minna õigelt kõrguselt.

 

NB! Kindlasti ei tohi  sõita ilma turvavööta istudes emme või issi või vanaema või vanaisa süles.  Kui auto järsult pidurdab, ei jaksa keegi Sind süles kinni hoida.

 

NB! Kui Sa ise ei oska veel turvavööd kinnitada, palu alati täiskasvanud inimesel, et ta kindlasti Sinu turvavöö või turvatraksid turvatoolis kinni paneks.

 

NB! Tuleta ka alati täiskasvanud inimestele autos meelde, et nad turvavöö kinnitaksid.

 

 

Kui tahad näha multifilmi minu sõbrast liikluskoer Värdist, siis kliki üleval pealkirja all  olevale oranzile nupule.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tervitades,


Sebra & Maanteeameti Liiklusohutus« Eelmised nädalad