Loe, kuula, nuputa » Liiklusohutus

Liiklusohutus: Rullikad ja rula
Rullikad ja rula (10 aprill 2011)

Sõpradega koos on tore igasuguseid asju teha. Kui päike paistab, võiks ju ka rullikate või rulaga sõita ning trikke teha.

 

Lastel ei ole suurt vahet, kas nad sõidavad rullikate, rula või jalgrattaga: autoteel ei tohi lapsed nendega ikkagi sõita ning peale selle tuleb meeles pidada natuke reegleid.

 

Sõidureegleid tead Sa selleks, et tuju alati hea oleks. Ilma sinikateta on palju mõnusam sõpradega koos olla.

 

Lisaks sellele, mis Sa rattajutust teada said, jäta meelde ka järgmine:


Seisvate autode vahel sõites pead ise ettevaatlik olema, sest autojuht ei saa Sind näha. Parem, kui rula või rullikatega üldse autode vahele ei lähegi!

 

Sõiduteed on kõige rahulikum ületada ülekäigurajal. Kui ülekäigurajal on valgusfoor, siis oota ikka roheline tuli ära, sest kiiret pole ju kuhugile! Igaks juhuks vaata enne sõiduteele astumist mõlemale poole. Kui mõni auto ei ole pidama saanud, siis las ta sõidab mööda ära. Igal juhul tule sõidutee ületamiseks rula või ratta pealt maha. Nii on kindlam.


Sõites, aga eriti paremale või vasakule pöörates ole väga tähelepanelik, et teistega mitte kokku põrgata. See võib väga valus olla! Sellepärast tuleb alati ette vaadata ning pööramisel suunda näidata.


Parempööret näita parema sirge käega, vasakpööret näita vasaku sirge käega. Käega vibuta üles-alla siis, kui kavatsed pidurdada. Neid märke näita ka siis, kui sõidad jalgrattateel, siis võid kindel olla, et suured ei sõida Sulle otsa.


 

Ka rula ja rullikatega kanna kiivrit ning küünarnuki ja põlvekaitseid. Hea on mitte muretseda väikese kukkumise pärast!

 

Sebra ja Maanteeameti Liiklusohtuskeskus

 

 « Eelmised nädalad