Loe, kuula, nuputa » Liiklusohutus

Liiklusohutus: Käigusild ja käigutunnel!
Käigusild ja käigutunnel! (13 oktoober 2008)
Käigutunnel

 

Kui satud mõnda suuremasse linna, näiteks Helsinkisse või Stockholmi, võid seal näha palju käigutunneleid ja mõnikord ka käigusildu.


Tallinnaski on mitmeid käigutunneleid ja mõned jalakäijatele mõeldud käigusillad ka. Mis Sa arvad, kus on tuntumad Tallinna käigutunnelid?
Tallinna käigutunnelitest tähtsamad on Kaubamaja ja Viru kesksuse vahelisel ristmikul, Balti jaama juures, Vabaduse välja ääres Kaarli kiriku pool ja Liivalaia tänaval Hansapanga ees.
Käigusillad on aga Nõmme turu juures, Ülemiste raudteejaama juures ning mõned sillad on ka Lasnamäel üle Laagna kanali.

 

Käigutunnelite ja käigusildade juures tuleb sõiduteed igal juhul ületada nende kaudu. Aga miks mitte üle sõidutee?
Käigutunnelid ja käigusillad on ehitatud kohtadesse, kus lihtne sõidutee ületamine on väga ohtlik. Pealegi ei oska autojuhid kuidagi oodata, et jalakäijad võiksid neis kohtades lihtsalt otse üle tee minna. Kui mõni jalakäija seal valesti üle tee läheb, siis võibki juhtuda, et autojuht ei jõua autot pidurdada ning õnnetus võibki juhtuda!


Pea meeles - tunneli kohal või silla all ära kunagi astu sõiduteele!

 

Võõrastest linnadest rääkides, mida teha siis, kui võõras linnas või linnaosas on tarvis ületada mitme rajaga sõiduteed?

Seal tuleb vaadata, kas lähedal ei paista käigusilla, käigutunneli või ülekäiguraja märke. Kui neid märke näed, siis kindlasti ületa tee kas käigusilla, käigutunneli või ülekäiguraja kaudu. Aga kui neid märke ei paista, siis ületa sõidutee ristmikul foori rohelise tulega.

 

Ohutut liiklemist!

Sebra ja Maanteeameti Liiklusohtuskeskus

 

 

« Eelmised nädalad