Loe, kuula, nuputa » Liiklusohutus

Liiklusohutus: Reguleerimata ristmik ja mitmerealine liiklus
Reguleerimata ristmik ja mitmerealine liiklus (6 märts 2011)
Reguleerimata ristmik.
Mõnes kohas ei ole ristmikutel üldse foore ega ka ülekäiguradasid.
Sellisel ristmikul, kus foore ja ka ülekäiguradasid ei ole, tuleb olla eriti ettevaatlik, sest siis on eesõigus otse sõitvatel autodel ja jalakäija peab neile teed andma. Väikesed lapsed ei peaks sellistel ristmikutel üldse üksinda üle tee minema. Parem on keegi appi kutsuda.
 
Aga vaata nüüd pildile. Siin on kollase särgiga poiss.
 
Kas poiss tohib selles kohas otse astudes ületada sõidutee?
Selles kohas otse astudes sõiduteed ületada ei tohi. Jäta meelde: sõiduteed, mille keskel on eraldusriba, tohib ületada ainult ülekäiguradadel. Selles kohas aga ülekäigurada ei ole.
 
Kuidas poiss saab üle tee minna?
Poiss peab pöörama paremale ja ületama sõidutee, millel seisab punane auto. Enne peab poiss punase auto juhile teed andma ja veenduma, et ka vasakult, kollase auto tagant, ei sõida tema poole ühtegi sõidukit.
 
Mida peab poiss tegema, kui ta teisele poole teed märgi alla jõuab?
Poiss peab andma teed otse sõitvatele autodele, mis lähenevad nii vasakult poolt kui ka paremalt poolt. Kuna sõidukid liiguvad kahes reas, on selles kohas väga ohtlik sõiduteed ületada.
 
Mida peab poiss tegema, kui ta teisele poole laia sõiduteed jõuab?
Nüüd peab poiss teed andma sõidukitele, mis sõidavad otse üle ristmiku, siin pildil neile autodele, mis tulevad punase ja kollase auto järel.
 
Jäta veel kord meelde, reguleerimata ristmikul tuleb olla VÄGA tähelepanelik ning sellisel ristmikul tuleb hoopis jalakäijal autodele teed anda!
 

Ohutut liiklemist!

 

 

Sebra ja Maanteeameti Liiklusohtuskeskus« Eelmised nädalad