Loe, kuula, nuputa » Liiklusohutus

Liiklusohutus: Trammipeatus
Trammipeatus (22 september 2010)
Trammipeatus ilma ooteplatvormita

Hei!
 
Selles loos räägin ma, kuidas trammi oodata ja selle peale minna :)
 
Trammi oodatakse muidugi trammipeatustes! Neid aga on kahesuguseid: ooteplatvormiga ja ilma. Miks peab üldse ooteplatvormi järele vaatama? Aga sellepärast, et trammi ootamine ja trammi peale minemine on kummalgi juhul väga erinev!
 
Kõigepealt ilma ooteplatvormita trammipeatus. Vaata lisatud pilti ja Sa näedki ühte sellist. Ilma ooteplatvormita trammipeatuses tuleb trammi oodata kõnniteel või teepeenral. Trammi peale minna tohib alles siis, kui tramm on peatunud ja uksed avanud ning trammi järel sõitvad autod kindlalt seisma jäänud. Ka trammilt maha minnes tuleb veenduda, et autod on seisma jäänud ja siis üle tee minna, mitte tee keskele seisma jääda.
 
Ooteplatvormiga trammipeatuses ootad trammi aga hoopis platvormil. Sellest ka peatuse nimi: ooteplatvormiga trammipeatus. Ooteplatvormile minnakse ja ka sealt tullakse ülekäiguraja kaudu. Kuidas aga üle tee minna, seda tuleta meelde siit:
 
Trammi pealt maha astudes, nii ooteplatvormiga kui ka ilma ooteplatvormita peatuse puhul, jää kõigepealt seisma ja vaata ringi. Vaata, kas esmalt tuleb astuda ooteplatvormile või tuleb kohe üle tee minna. Vaata, kas autod lasevad Su läbi või tuleb oodata. Mingil juhul ära kiirusta, sellest pole pea kunagi mingit kasu!
 
 

Ohutut liiklemist!

 

 

Tervitades,


Sebra & Maanteeameti Liiklusohutus« Eelmised nädalad