Loe, kuula, nuputa » Liiklusohutus

Liiklusohutus: Raudtee ületamine
Raudtee ületamine (17 aprill 2011)
Raudtee ületamine

 

Rong on justkui suur tramm, aga üle raudtee minekul tuleb hoopis teistsuguseid reegleid meeles pidada. Rong on palju suurem ja raskem ning rong ei sõida tavaliikluse liiklusmärkide järgi.
 
Kõige paremad kohad üle raudtee minemiseks on sellised, kus on olemas kas raudteefoor või tõkkepuu, või mõlemad koos. Sellises kohas on lihtne: üle raudtee tohib minna vaid siis, kui raudteefooris ei põle punane tuli ning tõkkepuu on üleval. Kui tõkkepuu on all või raudteefooris põleb punane tuli, siis üle raudtee minna ei tohi. Muidugi tuleb enne üle tee minemist igaks juhuks vaadata, et rongid ikka seisaksid.
 
Mõnikord on raudteel liiklust reguleerimas politseinik või raudteelane. Kui nemad keelavad üle rautee minemise, siis ei tohi raudteed ületada. Kusagil võib midagi katki olla ning rong võib olla tulemas, mis siis, et Sa seda parajasti ei näe.
 
Kui üle raudtee tuleb minna sellises kohas, kus ei ole ei foori ega tõkkepuud, siis tuleb kõigepealt seisma jääda ning vaadata ja kuulata. Kui rongi on näha või kuulda, siis üle tee minna ei tohi, tuleb hoopis oodata, kuni rong on mööda sõitnud.
 
Kui üle raudtee minnakse kohas, kus rongid seisavad, siis tuleb eriti hoolega ringi vaadata, et seisvate rongide vahel mõni teine rong ei sõidaks. Ainult siis võid üle raudtee minna, kui oled täiesti kindel, et järgmistel rööbastel, aga ka seisva rongi varjust teisi ronge ei tule.
 
Mitte kunagi ei tohi seisva rongi vagunite vahele või seisva rongi alla minna!
 
Rong on suur ja raske ning õnnetused rongidega on alati väga rasked! Sellepärast ei tohi kunagi ka raudteel jalutada. Lähenevat rongi võib märgata nii hilja, et ei jõua enam eest ära astuda!
 
Raudtee ületamine on küll ohtlik asi ja mängida seal kindlasti ei tohi.
Raudteel on vaja olla eriti tähelepanelik ja Sinuga lähebki kõik hästi!
 

Ohutut liiklemist!

 

 

Tervitades,


Sebra & Maanteeameti Liiklusohutus« Eelmised nädalad