Loe, kuula, nuputa » Liiklusohutus

Liiklusohutus: Kanna alati helkurit!
Kanna alati helkurit! (20 detsember 2010)
Pimedal maanteel
Sügisõhtud on palju pimedamad suvistest. Kui veel vihma ka satub sadama, võib pimedus lausa päise päeva ajal kätte jõuda. Selliste ilmadega on tähtis, et Sul oleks tänaval liikudes alati helkur kaasas.
 
Helkuriga inimest näeb autojuht palju pikema maa pealt. Aga kui ta näeb Sind pikema maa pealt, siis jõuab ta ka vajadusel varem pidurdada.
 
Helkurit on eriti vaja pimedal tänaval, maanteel või teepeenral kõndides. Näiteks sõiduteed ületades ei näe autojuhid ilma helkurita inimest enne, kui on juba liiga hilja. Aga kui helkur on olemas, jõuab autojuht pidurdada ning inimene jääb terveks.
 
Helkuritega on selline lugu, et mida rohkem neid on, seda parem. Muidugi ei ole tarvis jõulupuu moodi ringi käia. Osa helkureid võib hoopis rõivaste külge õmmeldud helkurriie olla. Helkurriie ei lähe kunagi kaduma ning ei unune maha, selle poolest on ta helkureist isegi parem!
 
Tegelikult on helkuritega ka selline lugu, et pimedal maanteel ei tohigi ilma helkurita kõndida! Ainult siis tohib, kui jalakäijal on käes süüdatud latern.
Kui Sa tahad pimedas eriti ohutult kõndida, siis võid kasutada ka laternat, vilkuvat punatuld või taskulampi. Taskulambist on Sul endal ka kasu, sellega näed teed palju paremini!
 
Kui peaksid pimedas rattaga sõitma, siis võid helkurit ikkagi kanda. Aga jalgrattal peavad helkurid igal juhul olema: punane helkur taga ja oran˛id kodarate küljes külgedel.
 
Kui Sa kõnnid ilma kõnniteeta teel, mida siis veel tuleb meeles pidada? Seda loe siit.
 

 

Ohutut liiklemist!

 

 

Tervitades,


Sebra & Maanteeameti Liiklusohutus« Eelmised nädalad