Raamatud

Mõmmi lugemik

(16 oktoober 2006)
Lisa / Loe kommentaare

Mõmmi lugemik

Tuntud lastekirjanik Heljo Mänd on kirjutanud lugemistee alguses olevatele lastele (ja miks ka mitte lugemishimulistele täiskasvanutele) lugemiku  MÕMMI LUGEMIK

 

Kuula juttu!


Heljo Mänd on võtnud lugemiku tegelasteks emade-isade põlvkonnale "Mõmmi aabitsast" tuttavad Jänku-Juta, Mõmmi-Beebi, Rebase-Reinu, Karu-Kati jne, kes kõik on suureks kasvanud. Lisandunud on nende lapsed (Mai, Mari, Rebase-Rein jt) ning mõned uuedki tegelased (Hirve-Hilla, Lepatriinu-Laps).

Raamatu ideeks on algklasside õpilastele lisalugemisvara pakkumine. Juttude aluseks on võetud tähed tähestikulises järjekorras. Iga tähe kohta on üks jutt, kõik tähejutud on seotud terviklikuks looks. Igas tähejutus on püütud kasutada võimalikult palju selle tähega sõnu (vastav täht kas sõna alguses, keskel või lõpus).

"Mõmmi lugemikus" sisalduvad paljud nii täiskasvanutele kui lastele olulised teemad, nagu perekonnaga seonduvad probleemid, lapse vajadus mõlema vanema järele, emaks olemine, kuulsusejanu ja kuulus olemise võlu ning valu, töötemaatika jpm. Neid elus olulisi teemasid on käsitletud läbi mõnusa huumoriprisma. Keelekasutus raamatus on eht "heljomännilik".

 

Telli raamat siit!

 

Autor: Heljo Mänd

9985-71-326-5
Tallinn 2003
3. trükk
160 lk.
210x250 mm
neljavärvitrükk
kõva köide
« Vaata teisi